תינוקת בהודו הדהימה את קהילת הרפואה המקומית, לאחר שנקברה בחיים בצפון המדינה ושרדה כנגד כל הסיכויים. הפרשה התפוצצה בחודש אוקטובר, כאשר אחד הכפריים באזור מחוז בראילי (אוטר פרדש) מצא את התינוקת בזמן שחפר בור בסביבה.

התינוקת נמצאה טמונה בקבר רדוד שעומקו נמדד בכ-90 ס"מ. התושב שמצא אותה סיפר כי היא נקברה מתחת לכד חימר, שככל הנראה סייע לה לשרוד את התקרית המזוויעה. היא פונתה לבי"ח ממשלתי ומאוחר יותר, פונתה משם לקליניקה המתמחה ברפואת ילדים – שם היא אובחנה עם אלח דם.

רופאים מאמינים שהיא שרדה את הקבורה בזכות כיס האוויר שנוצר בגלל כד החימר. ההערכות לגבי הזמן שהיא שהתה מתחת לאדמה משתנות: ישנם רופאים שסבורים כי היא יכלה לשרוד עד ארבעה ימים בזכות תאי השומן שלה, בזמן שאחרים סבורים שהיא נקברה עד שלוש שעות קודם לכן ויכלה לשרוד לכל היותר רק עוד שעתיים נוספות.

ד"ר ראבי קהאנה, רופא הילדים שטיפל בה, סיפר שהיא פונתה לקליניקה במשקל של 1.1 ק"ג. להערכתו, היא נולדה בשבוע ה-30. לאחרונה, הוא עדכן שמצבה הבריאותי השתפר באופן משמעותי. ד"ר קהאנה מוסיף: "ביום שלישי, כאשר העברנו אותה להמשך טיפול בביה"ח המחוזי, היא שקלה 2.57 ק"ג. היא מסכימה לקבל לינוק מבקבוק והיא בריאה לחלוטין".

המשטרה המקומית עדיין חוקרת את נסיבות האירוע, אך הוריה של התינוקת טרם נמצאו. רבים מאמינים שהם היו מעורבים בפרשה המזעזעת בצורה כלשהי, כיוון שהם מעולם לא אספו אותה למרות התהודה הרבה של המקרה בכלי התקשורת באזור.

חוקרים נמנעו מלמסור הערכות לגבי המניע למעשה, אך רבים סבורים כי המין של התינוקת עשוי להיות קשור. נשים בהודו סובלות מאוד מהדרה חברתית ונתפסות כמעמסה כלכלית, במיוחד בקרב בני קאסטות (מעמד) נמוכות. כתוצאה מתפיסת העולם הזו, פועלות ברחבי המדינה אינספור מרפאות הפלה לא חוקיות לזוגות שלא מעוניינים בילדות ויש מקרים רבים בהם תינוקות נרצחות אחרי הלידה.