מוקדם יותר החודש הופצה ברשתות החברתיות תמונה של הירח, זורח מאחורי מגדלור קייפ ביירון באיזור ביירון ביי בניו סאות׳ ווילס שבאוסטרליה. בתמונה ניתן לראות שהירח גדול וזוהר בצורה מחשידה, מה שגרם לרבים לפקפק בתמונה ולחשוב שמדובר בפוטושופ. אלא שהתמונה היא אמיתית לחלוטין ואף לקוחה מתוך סרטון אמיתי.

אנחנו כן נסביר אבל שבכל זאת נוצרת כאן אשליה שעוזרת לתמונה להיראות טוב יותר מהמציאות, בזכות טכניקת צילום. הירח נראה גדול במיוחד הודות למרחק ספציפי, עדשות ארוכות וטכניקות צילום מקצועיות. הסרטון צולם על ידי צלם הנופים האוסטרלי קלווין הנסי, שעמד במרחק של מספר קילומטרים על חוף סמוך והשתמש בטלסקופ כדי ליצור את הוויזואליה, שנוצרה באמצעות דחיסה של הרקע.

הנסי אף שיתף תמונה ב-2 באוקטובר בפייסבוק שצולמה מאותו המקום באמצעות עדשות רחבות, והיא מעניקה ייצוג הולם יותר לאיך שזריחת הירח נראית לעין אנושית. לאחר מכן פירט באתר Photopills כיצד בדיוק הצליח להשיג את אפקט הגדלת הירח.

נקודת הצילום הספציפית הזו בעיירת ביירון בי הפכה ידועה במיוחד בקרב צלמים ואנשים שמעוניינים ללכוד את הירח בצורתו הטובה ביותר. בשנת 2017 אף פורסם באתר הרשמי של העיירה מאמר בנוגע לסרטון דומה שצולם על ידי הצלם בוב אוונס.

כמו כן, בשנת 2014 כתב הצלם מארק גיי מאמר על חוויות צילום שקיעת החמה וזריחת הירח בביירון ביי, וגם הצלם ג׳ון דרי הצליח ללכוד מספר תמונות בהן נראה הירח גדול במיוחד מאחורי המגדלור. צלם אחר בשם לוק טיילור הצליח ליצור סרטון טיים לאפס של המאורע באמצעות יותר מ-1,000 תמונות סטילס שצילם, וטען שעמד במרחק של 4.3 קילומטרים על חוף בלונגיל הסמוך, והשתמש אף הוא בעדשה ארוכה. 

שווה להציץ לשמיים מדי פעם, לא?