פרשת הרצח של ג'ארד לוביסון ממשיכה להסתעף: אתמול פורסם כי סמנת'ה גיירמה הייתה אחת מבין שלושה חשודים שנעצרו על ידי כוחות המשטרה של מדינת ויקטוריה בגין הרצח של האוסטרלי בן ה-37. כמה שעות לאחר מכן, הותר לפרסום שמותיהם של החשודים הנוספים: ג'ייק בראון (28) ואנדרו פרייס (47). למרות זאת, הרבה סימני שאלה ממשיכים לרחף סביב פרשת הרצח הביזארית.

גיירמה נעצרה ביום שלישי האחרון, כחצי שנה אחרי היעלמותו של לוביסון מהעיר ניובורו, השוכנת יותר מ-125 ק"מ מזרחית למלבורן. אתמול פורסם כיצד גולשים נחרדו לגלות פוסט בחשבון האינסטגרם שלה שמצביע על כך שזו שהתה ב-17 באפריל באזור שבו נמצאה גופתו של קורבן הרצח – יממה אחת בלבד אחרי שאבדו עקבותיו. אך רבים עדיין תוהים מה הייתה מעורבותה של גיירמה, עובדת בית קפה שתוארה "מבית טוב", בפרשה.

אתר הדיילי מייל האוסטרלי מפרסם כי חוקרי המשטרה בוחנים את האפשרות לפיה לוביסון מת כתוצאה ממנת יתר אחרי שקיבל משקה עם סמי שינה. כמו כן, פורסם כי אנדרו פרייס, אחד החשודים ברצח, יוצא כבר שנה שלמה עם אנג' אובריין (44), חברתו לשעבר של הקורבן, אשר עוכבה השבוע לחקירה ושוחררה.

כתבים מקומיים חשפו כי אובריין שמרה על קשר עם לוביסון למרות הפרידה ממנו ולקחה חלק פעיל בחיפושים אחריו. בפוסט שפורסם בחשבון הפייסבוק שלה ב-24 באפריל, היא תיארה את החשש שלה לחייו של לוביסון שלא יכול היה להיעלם סתם כך ולנטוש את כלבו האהוב. כמעט חודש מאוחר יותר, היא הגיבה באופן ביזארי לפרסומים של רשויות האכיפה כי גופתו נמצאה בשטח פתוח באזור מונדה – כ-30 ק"מ צפונית לניובורו.

"ובכן, החדשות הטובות הן שהוא בחיים", כתבה אנג' והוסיפה, "החדשות הרעות הן שאף אחד עדיין לא דיבר איתו. למרות זאת, זו הקלה אדירה לשמוע שהוא בסדר". עד כה, לא פורסם מה הוביל את אובריין למסקנה שבן זוגה לשעבר בחיים והיא עדיין לא הגיבה לנושא.

 

סמנת'ה גיירמה (צילום: 9 News Gippsland, facebook)
שלושת החשודים ברצח: (מימין) בראון, גיירמה ופרייס|צילום: 9 News Gippsland, facebook

יומיים אחרי הפרסומים שהיא עוכבה לחקירה, גולשים רבים התעמתו איתה על כך שבן זוגה הוא אחד החשודים ברצח של ג'ארד לוביסון. לאחרונה, היא התייחסה לביקורת הנוקבת שמופנית כלפיה ובפוסט בפייסבוק, כתבה שלא תשקוט עד שיפתרו את התעלומה. "אני יודעת שג'ארד לא היה מוותר עליי, אז אני לא אוותר עליו", כתבה. "אני לא חושבת שאני אי פעם אתאושש ממה שקרה. אני לא חושבת שאף אחד מאיתנו יתאושש מזה".

בית המשפט דחה השבוע את בקשות השחרור בערבות של גיירמה, פירס ובראון. עורכת הדין של בראון ביקשה לשקול מחדש את ההחלטה, שכן מרשה הוא אלכוהוליסט לשעבר ומצבו עלול להתדרדר מאחורי הסורגים – הבקשה נדחתה. שלושת החשודים צפויים להופיע שוב בבית המשפט ב-7 בינואר.