חלפו 9 חודשים מאז שתושבי צפון קוריאה ראו את אשתו של קים-ג'ונג און בפעם האחרונה והחלו כבר לצוץ ספקולציות בנוגע לגורלה של אחת הנשים החזקות במדינה. סוכנות הידיעות Daily NK, המורכבת מעריקים שנמלטו מהדיקטטור האכזר, מדווחת כי רי סול-ג'ו לא הופיע בצעדה הצבאית הגדולה שנערכה לפני יותר משבוע (ופספסה את "הדמעות של בעלה" בשידור חי) וכעת, רבים חוששים לשלומה.

נכון לעכשיו ישנן שלוש סברות עיקריות שמסבירות את היעלמות אשת הדיקטטור הצפון קוריאני. הראשונה והעיקרית גורסת כי רי סול-ג'ו דואגת לשלומה של קים קיונג-הוי – דודתו של השליט ואחותו הקטנה של קים ג'ונג-איל. קיונג-הוי נראתה בפעם האחרונה בינואר 2020 בזמן חגיגות השנה החדשה. זו הייתה הפעם הראשונה שבת ה-74 נראתה בציבור מזה 6 שנים והופעתה הפריכה שמועות לפיהן הדודה הוצאה להורג על ידי הדיקטטור.

 סברה נוספת גורסת כי רי סול-ג'ו מדירה את עצמה מהופעות פומביות בשביל להתמקד בחינוך של בתה שככל הנראה נולדה בשנת 2013. "הסברה הזו מתקבלת על הדעת רק בתנאי שבתם, קים ג'ו-אה, התחילה את הלימודים כמו שאר הילדים בצפון קוריאה", דווח ב-Daily NK. "רבים חושבים שאמה של הילדה הנמיכה פרופיל ומתרכזת עכשיו בחינוכה בתור בתו של המנהיג העליון" – למרות זאת, ישנה סברה נוספת וסימפטית פחות.

ישנן שמועות בקרב תושבי צפון קוריאה לפיהן היעלמותה של רי סול-ג'ו היא בגלל התדרדרות במצבה הרפואי. אם כן, זו לא תהיה הפעם הראשונה השנה שהסתמן כי דמות בכירה בפיונגיאנג נעדרה בגלל טיפול רפואי. בתחילת השנה, קים ג'ונג-און נעלם למשך שלושה שבועות, רק כדי להופיע שוב בתחילת מאי עם סימן מסתורי על ידו. מאוחר יותר, פרשנים סברו כי הסימן מעיד על כך שהרודן עבר ניתוח לבבי (אולי אפילו צינתור).

ישנם גם פרשנים שחושבים שהיעלמותה של רי סול-ג'ו היא בשל התפרצות נגיף הקורונה. לטענתם, האישה הראשונה של צפון קוריאה חוששת להגיע לאירועים פומביים ואירועים המוניים בגלל סכנת ההידבקות בנגיף שגבה את חייהם של ממיליון בני אדם ברחבי העולם. נכון לעכשיו, כל הסברות הללו הן בגדר שמועות, שכן לא נמסר שום עדכון מפיונגיאנג לגבי מצבה של האישה הראשונה – ומהיכרות עם הנפשות הפועלות, כנראה שגם לא יימסר.