אם מארה"ב הצילה לגמרי במקרה את חייו של בנה, אחרי שצילמה בטעות את פניו עם הטלפון שלה. ג'וסי רוק, אחות מיילדת בת 41 ממדינת ג'ורג'יה, מספרת שבנה, אשר, היה אז רק בן 3 חודשים כשהיא הבחינה במשהו חשוד בעין הימנית שלו.

"אני זוכרת שצילמתי תמונה של הפנים שלו והפלאש של הטלפון הופעל", סיפרה בשיחה עם כתבי FOX News. "כשהסתכלתי בתמונה אחר כך, ראיתי כתם לבן בתוך העין שלו". ג'וסי מוסיפה שבאותה תקופה יצא לה לקרוא הרבה על סוגים שונים של סרטן וביניהם גם רטינובלסטומה.

רטינובלסטומה הוא גידול שנוצר בחלקו האחורי של העין ונפוץ מאוד בקרב ילדים. לעיתים ניתן לראות את הגידול בעזרת פלאש של מצלמה, שגורם לגידול לקבל גוון לבן באזור שלרוב נראה אדום בתמונות.

"באותו רגע ידעתי שלאשר יש סרטן", הוסיפה ג'וסי. "זאת הייתה תגלית מצמררת. הוא היה רק תינוק". האחות סיפרה שמאוחר יותר היא לקחה את בנה לרופא ילדים שאישר את החששות שלה ואיבחן את בנה עם רטינובלסטומה.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה הורה זיהה גידול סרטני בעין של הילד שלו בעזרת תמונה. בשנת 2010, סמנתה ראוס גילתה שבנה, ג'ייקוב, סובל מרטינובלסטומה אחרי שראתה באחת התמונות שלו נקודה לבנה בעינו השמאלית. מקרה דומה קרה גם למישל פרימן, אחרי שחברה בפייסבוק העירה לתשומת ליבה שמשהו לא בסדר בתמונה של בתה.

כיום אשר כבר בן 7 ונקי מסרטן אחרי סדרה של טיפולים כימותרפיים שהסתיימו בשנת 2015. ג'וסי סיפרה שהוא עבר לאורך השנים 54 בדיקות וממשיך להיבדק מחשש שהגידול יחזור. למרות זאת, הוא שומר על אורך רוח. "מעולם לא פגשתי ילד חזק כל כך", סיפרה האם. "הוא אף פעם לא נשבר, או מתלונן. הוא תמיד מוצא את הצד החיובי בחיים".