"הסרטון הזה גרם לי ללכת לשתות שלוש כוסות מים": גולשת בטיקטוק זעזעה את הרשת החברתית אחרי שחשפה מה יצא לבן זוגה מהשופכה. בפוסט שהפך מאז לוויראלי עם יותר מ-4.8 מיליון צפיות, לורן ארו האמריקאית צילמה מקרוב אבן כליה שחבר שלה סילק מגופו בזמן שהטיל שתן.

"אאוץ'", כתבה לורן בתיאור הפוסט והוסיפה בגוף הסרטון, "החבר המסכן שלי הרגע השתין את זה החוצה. שופכה מסכנה. מעולם לא ידעתי שאבני כליה יכולות להיות מרושעות כל כך. תראו כמה זה חד, כמו קצה של סכין".

@vocalguide Owwie #BetterTogetherChallenge #duet #PlutoTVDecades #kidneystone ♬ Easy On Me - Adele

הפוסט קיבל מאז קרוב ל-90 אלף לייקים ויותר מ-900 תגובות, רובן מגולשים שהעידו שכואב להם רק מלראות את הדבר הזה. אבל מזעזע מכך - היו גם כמה שחשפו חוויות אבני כליה משלהם, מה שעורר מודעות לכך שהדבר הלא נעים הזה באמת עלול לקרות מדי פעם מבלי שתצפו לכך. "זה קרה גם לי פעם", ציין אחד הגולשים. "אני יכול לומר לך שזה מרגיש כאילו זכוכיות יוצאות לך מאיבר המין".

אבנים בכליות היא מחלה אורולוגית שבה גבישים נוצרים בכליות כתוצאה מריכוז גבוה של מלחים בשתן. אותם גבישים, או אבנים, נוצרים בגדלים שונים ויכולים לנוע בין גודל של גרגר חול לכדור גולף. סובלים מהמחלה יכולים לעיתים לסלק את האבן בכוחות עצמם בדרכי השתן, אך במקרים קשים יותר נדרשת התערבות כירורגית.

ד"ר קאראן רג'אן, רופא בשירותי הבריאות הלאומיים של בריטניה ואושיית טיקטוק, התייחס לתופעה וציין ש-1 מכל 10 אנשים יסבול מאבנים בכליות בשלב מסוים בחייו. למרות זאת, ישנן דרכים למנוע את זה. "המחלה נגרמת המון פעמים בגלל מחסור בסידן", ציין. "אתם צריכים לשלב מזונות עשירים בסידן בתפריט היומי שלכם. מעבר לזה, אל תגזימו עם המלח כי יש לו נטייה להפריע לספיגה של הסידן בגוף". על זה נאמר: לא עלינו.

למידע נוסף בנושא, אתם מוזמנים ללחוץ על הקישור הבא.