בני זוג מדרום ארה"ב עוררו את זעמם של תושבי קאואיי, הוואי, אחרי שתועדו מטרידים בעל חיים שנמצא בסכנת הכחדה. לייקין ספורג'ן, תושבת לואיזיאנה, צולמה על ידי בעלה, סטיבן, כשהיא מלטפת כלב ים שרבץ על החוף. בסרטון אפשר לראות את בעל החיים נוהם על ספורג'ן, שנבהלת ובורחת ממנו.

בני הזוג צילמו את הסרטון בחודש יוני האחרון, כשנפשו באזור במסגרת ירח הדבש שלהם. התיעוד עלה מאז לטיקטוק ואינסטגרם, שם הוא הפך לוויראלי עם יותר מ-110 אלף צפיות. מאוחר יותר, התברר שבעל החיים הוא כלב ים נזירי הוואי – שמוגן על פי החוק המקומי.

על פי ההערכות, נותרו פחות מ-1,500 פריטים של כלב הים הנדיר באזור הוואי – רובם חיים בחלק הצפוני של קבוצת האיים באוקיינוס השקט. על פי החוק במדינה, הטרדה של בעל החיים או נגיעה בו מהווה עברה פלילית, בגינה ניתן לאסור אדם לתקופה של עד 5 שנים או להטיל עליו קנס כספי של עד 50 אלף דולר.

במנהל האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומי (NOAA) התייחסו לפרשה ואישרו כי הם אכן הטילו קנס על בני הזוג, אך גובה הקנס לא נחשף. בשיחה עם אתר החדשות Honolulu Star, בני הזוג הגיבו לתקרית, הביעו חרטה על מעשיהם והתנצלו.

"אנחנו מצטערים מעומק הלב, לא התכוונו לפגוע באיש או בתרבות המקומית", אמר סטיבן. "אנחנו אוהבים את הוואי מאוד ומכבדים את תושביה. אנחנו אוהבים בעלי חיים ולא התכוונו לפגוע, לאיים או להפחיד את כלב הים. אנחנו מצטערים מאוד ואנחנו נלמד מהטעות שלנו".

בני הזוג הוסיפו כי מאז התפוצצות הפרשה, שניהם קיבלו אינספור הודעות שנאה ברשתות החברתיות – ואפילו איומי רצח. מאז, השניים מחקו את הסרטון הוויראלי והעבירו את כל חשבונות המדיה החברתיים שלהם למצב פרטי.