אושיית אינסטגרם הגיעה השבוע לכותרות לאחר שצילמה את עצמה בטקס שיזוף הישבן ואיברי המין שלה, שלטענתה נותן לה יותר אנרגיה, מסייע לה לישון וגם מעלה את הליבידו שלה. הכוכבת טענה שקרני השמש נספגים יותר טוב דרך האיברים האלה ושהשיטה הזו שינתה את חייה.

מהר מאוד אלפים ברשתות החברתיות שנחשפו לפוסט של הכוכבת, מייגן שמה, החליטו לנסות בעצמם ולראות איך השיזוף המיוחד בתנוחה הזו ובעירום מלא משפיע עליהם. אלא שכעת, לאחר שהתופעה הזו צברה תאוצה בשבוע האחרון, מומחית טוענת ששיזוף הישבן ואיברי המין הוא - איך נאמר? - לא הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לעצמכם.

הגינקולוגית האמריקאית, ד"ר ג'ניפר גונטר, הזהירה בטוויטר את כל מי שחושב לנסות את השיטה הזו – לשקול שוב את צעדיו. "לפי הטבעת אין שום יכולות מיוחדות לקליטת אור השמש. לעומת זאת, אפשר לחטוף סרטן העור באיבר המין וכוויות שמש כואבות מאוד", כתבה.


האזהרה מגיעה ימים אחדים לאחר שהאינסטגרמרית מייגן מקליפורניה שיתפה שני פוסטים שהוקדשו לטכניקת השיזוף המיוחדת שלה. לדבריה, למתן אור שמש לישבן יש שלל יתרונות, והדבר מעניק יותר אנרגיה מאשר שתיית קפה.

יחד עם זאת, היא הזהירה כי יש לנסות את הטקטיקה במשך שלושים שניות בלבד, עד חמש דקות לכל היותר. עוד טענה מייגן שמדובר במנהג עתיק של הטאואיזם, שמקורו במזרח הרחוק. "בטאואיזם זה נקרא שער החיים והמוות, שער שבו האנרגיה נכנסת ויוצאת מהגוף", הסבירה.

למרות שהרבה גולשים עדיין מתעניינים בשיטת השיזוף מעוררת המחלוקת הזו, אנחנו חושבים שנישאר עם עצת המומחים בנושא.