אישה הובהלה לבית החולים עם גידול בגודל של מלון בשחלות לאחר שרופאים אמרו לה שהיא רק צריכה "לרדת במשקל". האישה, בריטית בשם האנה קאטון, אחות במרפאה לחיות במקצועה, עוברת כימותרפיה מצילת חיים באוסטרליה ללא משפחתה, מכיוון שקרוביה לא יכולים להגיע למדינה המסוגרת בגלל הגבלות הקורונה.

האנה, בת 24, עברה למלבורן ב-2019 כדי לעבוד במרפאה וטרינרית. היא ביקרה אצל הרופא לאחר שסבלה מנפיחות בבטן ודלקות שתן חוזרות ונשנות, אך נאמר לה שזה כנראה קשור ללחץ וכי עליה להרזות.

אבל האירועים קיבלו תפנית דרמטית כשהיא התמוטטה מכאבים עזים בזמן רכיבה על סוסים באוקטובר אשתקד. מאוחר יותר היא אובחנה כחולה בסרטן השחלות לאחר שנלקחה לבית החולים מרסי לנשים במלבורן, שם הסירו מנתחים גידול בגודל 20 ס"מ מהשחלות שלה.

"כעסתי כל כך, כי במשך יותר משנתיים סבלתי מדלקות חוזרות בדרכי השתן", סיפרה קאטון בזעם. "דחפו לי כל כך הרבה אנטיביוטיקה כדי לנסות לרפא את זה".

"במשך יותר משנה הלכתי לרופאים שונים בניסיון למצוא רופא משפחה שיקשיב כשאמרתי להם שהמחזור שלי לא סדיר ומשהו לא בסדר", היא מתארת כיצד המחדל התגלגל. "התגובה מכולם הייתה 'את לחוצה, את בסדר, תני לזה זמן, תרדי במשקל'.

"חייתי עם כאבי מחזור, עייפות כרונית, תסמינים דמויי דלקת השתן ונפיחות. ידעתי שמשהו לא בסדר אבל אף רופא לא נראה מודאג", הוסיפה קאטון. 

האנה קאטון בבית החולים (צילום: Hannah Catton / SWNS)
קאטון בבית החולים|צילום: Hannah Catton / SWNS

בזמן שהאנה תכננה חיים חדשים באוסטרליה, היא רצתה לחזור הביתה לבריטניה מדי שנה לבקר את משפחתה. "הפעם האחרונה שראיתי את הוריי ואחי הייתה כשנפרדתי מהם בשדה התעופה כדי לנסוע לאוסטרליה לפני כמעט שלוש שנים, אז זה היה קשה מאוד לכולנו".

למרות שעברה ניתוח חירום להסרת הגידול, סיכוייה של האנה להחלים גבוהים. "בשל גודל הגידול והעובדה שהוא קרע אני עוברת כעת כימותרפיה", ציינה. "אבל אני בת מזל שהפרוגנוזה (הערכת סיכויי ההחלמה) שלי טובה כי רבים במצבי לא מצליחים לצאת מזה".

היא מקווה שהסיפור שלה יעזור לנשים אחרות להביע את דאגותיהן, גם אם רופא המשפחה שלהן חושב אחרת. "זכיתי לתמיכה פנטסטית מהחברים שלי כאן באוסטרליה, כולל החבר שלי קיאל, כמו גם מהחברים הרבים שלי בבית שכולם היו מדהימים. זה קשה להפליא עבורם כי כל מה שהם רוצים לעשות זה לקפוץ על מטוס כדי להיות איתי אבל אסור להם".

חבריה התגייסו לעזור לה לגייס כספים עבור עלויות יומיות, שכן הביטוח הרפואי שלה מכסה רק את הטיפול. אחת מחברותיה אף ארגנה ערב התרמה ובאוסטרליה, חברים הקימו עמוד Gofundme שכבר גייס יותר מ-3,000 דולר מתומכים.

"כולם היו מדהימים בתמיכתם בי ועליה אני כל כך אסיר תודה", סיכמה. "ברגע שאהיה בריאה מספיק, אני אטוס הביתה למה שללא ספק יהיה מפגש מרגש מאוד".