הזברה שמסעירה את רמת גן: בסוף חודש ספטמבר, בנסיבות שטרם התבררו, נפגעה באופן קשה אחת הזברות בספארי בעיר, כאשר ככל הנראה ברחה בבהלה בשל רעש חריג, נפלה לתוך תעלה על גבה תוך כדי מנוסה ושברה מספר חוליות בגבה.

בספארי התקבלה החלטה להרדים את החיה האומללה ולחסוך את סבלה. מותה של הזברה נחשף לגמרי במקרה בוועדת ביקורת של מועצת העיר רמת גן, כאשר עו"ד אביבית מאור נמרודי, חברת דירקטוריון הספארי וחברת מועצת רמת גן מטעם האופוזיציה, פנתה למ"מ ראש העיר, ליעד אילני, בדרישה להקים ועדת חקירה לנסיבות מותה של הזברה.

רבים מנסים להבין מה בדיוק גרם לזברה לתחושת הבהלה החריגה והאם ייתכן שאכן מדובר בפסטיבל המוזיקה האלקטרונית שהתקיים בפארק הלאומי הסמוך באותה עת. אילני לא שלל שהיא מתה עקב המסיבה אך לא שולל שהאשם הוא דווקא כביש 4 הסמוך.

"מוות של בעלי חיים הוא כואב ומצער", כתב אילני בפוסט, "מנכ"ל הספארי הדגיש בדיון בוועדת הביקורת בעניין מותה של הזברה כי אין ודאות שהזברה נפגעה מהרעש בפארק וייתכן שהזברה נפגעה בשל המולת המכוניות והרעש מכביש 4".

בספארי, איתם מתואמים כל האירועים הגדולים שנערכים בפארק הלאומי הסמוך, מאמצים את עמדת העירייה מאחר ואין הוכחות חותכות לכך שעדר הזברות פתח במנוסה דווקא בגלל הרגע שבקע מהרמקולים. ד"ר אבי ליליאן, וטרינר ותיק ברמת גן, חושב אחרת. "בעלי חיים בספארי שהם כבר דור ראשון, שני ושלישי רגילים לרעש מכוניות בכביש 4, זה לא חריג בעיניהם. בעלי חיים שחיו בעדרים כמו הזברות רגילות לשגרה, אבל ברגע שיש רעשים של רמקולים שבוקעים ממסיבות זה מפר את השגרה שלהם וגורם להם לבהלה ולמנוסה. עיריית רמת גן צריכה להחליט האם היא רוצה ספארי בעיר  ואם כן שידאגו לשלומם של בעלי החיים ויעבירו את המסיבות לאצטדיון רמת גן ואם לא שיעבירו את הספארי לנגב".

מ"מ ראש העיר, ליד אליני, מסר בתגובה: "בפארק הלאומי התקיימו בשנים האחרונות אירועים רבים, לרבות אירועי יום העצמאות בהשתתפות עשרות אלפי תושבים ובליווי מוזיקה רועשת וזיקוקים, למיטב ידיעתנו אף חיה לא נפגעה כתוצאה מאירועים עירוניים אלו. היות ושלומם של בעלי החיים חשוב לי מאוד, הנחיתי את מנכ"ל חברת הפארק הלאומי להתקשר עם וטרינר מומחה בלתי תלוי שיתן לנו חוות דעת בנושא, אותה נפרסם ולפיה נפעל. אני משוכנע כי נמצא ביחד עם הגורמים המקצועיים את הפתרון המקצועי הנכון להמשך קיום פעילויות לטובת התושבים בפארק תוך שמירה על בריאותם של בעלי החיים בספארי".