משפיענית סינית עם למעלה מ-130 אלף עוקבים מתה בשבוע שעבר מאי ספיקת איברים, לאחר שעברה שלושה ניתוחים קוסמטיים ביום אחד וגופה קרס תחת העומס. במשך חודשיים היא נותרה מאושפזת עד שלפני מספר ימים הרופאים נאלצו לקבוע את מותה.

כוכבת הרשת הסינית, שיאוראן בת ה-33, הגיעה למרפאת היופי במחוז ג'ג'יאנג בעקבות המלצה לעבור את שלושת התהליכים באותו יום. על פי כלי תקשורת מקומיים, המרפאה הודתה בטעויות במהלך הניתוח ומאז נסגרה על ידי הרשויות. בינתיים, משפחת הקורבן מבקשת פיצוי בסך 145 אלף דולר מהמרפאה.

שיאוראן ביקרה בבית החולים בחודש מאי והומלץ לה לעבור שלוש ניתוחים: שאיבת שומן בזרוע העליונה, שאיבת שומן במותניים ובבטן וניתוח הגדלת חזה. על פי הדיווחים, היא עברה את כל שלושת הניתוחים באותו יום, ובילתה למעלה מחמש שעות על שולחן הניתוחים.

יומיים לאחר מכן, היא חוותה כאב וקוצר נשימה והובהלה לבית החולים. מאוחר יותר באותו יום, היא סבלה מכשל איברים מרובה וטופלה בטיפול נמרץ. היא נותרה במצב קריטי במשך חודשיים לפני שמתה לבסוף מכשל איברים ב-13 ביולי. חקירת מותה נמשכת למרות שהמרפאה לקחה אחריות.

המקרה של שיאוראן מצטרף לשורה של מקרים אחרים של רשלנות. השחקנית הסינית גאו ליו סבלה לאחרונה מזיהומים מרובים ונמק באף לאחר ניתוח אף שעברה במחוז גואנגדונג באוקטובר 2020. עם צמיחת תעשיית הקוסמטיקה בסין בשנים האחרונות, האזרחים קוראים לרשויות להסדיר את נהלי העבודה של המרפאות הללו באופן הדוק יותר.