הגבר השמן ביותר בבריטניה פונה לאחרונה לביה"ח לצורך טיפול רפואי דחוף – ונזקק לעזרתם של עשרות כבאים בשביל לחלץ אותו מדירתו. ג'ייסון הולטסון, בן 30 מסוריי, דרומית ללונדון, סיפר לכתבים מקומיים שזאת הפעם הראשונה מזה שנים שהוא זכה לנשום אוויר צח, זאת לאחר שמשקלו הרקיע ליותר מ-300 ק"ג.

"זאת הפעם הראשונה מזה 6 שנים שאני נושם אוויר נקי", סיפר בשיחה עם כתבי אתר החדשות The Sun. "רצועות הקיבוע למיטה הכאיבו לי כל כך בזמן הפינוי, שפרמדיק נאלץ לתת לי משככי כאבים. למרות זאת, כל מה שאני זוכר מהפינוי היה התחושה של האוויר על כל הגוף שלי".

הולסטון מספר שתמיד היה מוגדר בתור הילד השמן בכיתה, אבל נקודת המפנה בחייו הייתה בשנת 2014 כאשר החל להשתמש באפליקציה למשלוח מזון מהיר לביתו. מאותו רגע, הוא היה משלם עשרות ליש"ט מדי יום על מזון מהיר ומשקאות קלים. עד מהרה, משקלו הוכפל ולבסוף הרקיע לכדי 317 ק"ג.

הוא מוסיף: "אכלתי עד שהגעתי לנקודה שבה אני לא מסוגל לזוז סנטימטר אחד ואני לא אשקר, הייתה תקופה שבה השלמתי עם זה שאני עומד למות בעודי כלוא בדירה שלי. שכבתי במיטה וחיכיתי שהלב שלי יפסיק לפעום. לקיתי בדיכאון עמוק כל כך, שהרגשתי שאין לחיים יותר מה להציע עבורי".

ג'ייסון עתיד כעת לעבור סדרת פרוצדורות במטרה לשפר את מצבו הבריאותי. לטענתו, הוא לוקח אחריות מלאה על מצבו הפיזי, אבל דורש מהממשלה לבצע צעדים נוקשים יותר בשביל למנוע מקרים כאלו בעתיד. "יש לי המון עבודה לעשות על עצמי ואני מבין שהגעתי למצב הזה לגמרי באשמתי", אמר. "אבל, אילולא נחשפתי לאפליקציית משלוחי המזון, מצבי לא היה מחמיר עד כדי כך".