ג'ניפר פאן הייתה נערה קנדית ממושמעת ממשפחה אמידה. הוריה היו פליטים וייטנאמיים שניהלו משק בית נוקשה עם חוקים ברורים, והיא נחשבה לתלמידה קפדנית בבית ספר תיכון קתולי. צייתנותה והמשמעת העצמית הגבוהה שלה סייעו לה ולקבל מלגה לאוניברסיטת ריירסון בטורונטו.

אביה ואמה, הואי האן וביץ' הא פאן, החליטו על כל פרט בחיי היומיום שלה, תוך התמקדות בהצלחה. נאסר עליה להשתתף במסיבות ריקודים או באירועים חברתיים בבית הספר והיא נאלצה ללמוד פסנתר, החלקה אמנותית ואומנויות לחימה. חיי המסגרת השתלמו כשפאן סיימה את לימודיה באוניברסיטה בהצטיינות ומיד לאחר מכן התקבלה לעבודה מכובדת.

במציאות, ההישגים האלה היו שקרים מתוחכמים. פאן מעולם לא סיימה את לימודיה האקדמיים, שלא לדבר על תיכון. היא זייפה תעודות, דו"חות ותמלילים מהאוניברסיטה במשך כמעט עשור עד שהוריה גילו זאת. אפילו היה לה חבר סודי במשך שבע שנים בשם דניאל וונג.

ג'ניפר פאן נולדה ב-17 ביוני 1986 במרקהם, אונטריו. הוריה ברחו מווייטנאם ב-1979 ועבדו קשה כדי לספק לילדיהם הזדמנויות שלהם מעולם לא היו. גם אביה וגם אמה של ג'ניפר פאן עבדו יחד במפעל לייצור חלקי רכב.

בסופו של דבר הם רכשו בית גדול, לקסוס ומרצדס, וצברו הון של 200,000 דולר. הם רשמו אותה לשיעורי הפסנתר כבר בגיל ארבע ולהחלקה אמנותית בבית הספר היסודי. בתיכון נראה היה שהיא משגשגת הן מבחינה לימודית והן מבחינה חברתית.

עם זאת, כשהיא קרעה רצועה בברך, כל התקווה להיות מחליקה מקצועית נגוזה, ואז, בכיתה ח', פאן התחילה לפגוע בעצמה על ידי חיתוך הוורידים. 

בכיתה י"א היא מצאה נחמה ביציאה עם תלמיד מי"ב, דניאל וונג, עד שנאלץ לעבור לבית ספר חדש לאחר שהמשטרה מצאה מריחואנה במכוניתו. הציונים של פאן החלו לרדת מ-90 ל-80 אבל למרות זאת היא הצליחה להתקבל לאוניברסיטת ריירסון ב-2004. לאחר שנכשלה במספר קורסים, האוניברסיטה החליטה לעצור את לימודיה במוסד.

פאן התחילה לזייף את גיליונות הציונים שלה. היא אמרה לאביה שתעבור לאוניברסיטת טורונטו אחרי שנתיים בריירסון ואף טענה שקיבלה מלגה של 3,000 דולר. אמה קנתה לה בגאווה מחשב נייד.

בסתיו, פאן הייתה נוסעת לבתי קפה או למעונות של וונג והעמידה פנים שהיא הולכת לשיעור. היא אפילו טענה שעברה בהצלחה לאוניברסיטת טורונטו ב-2006. כשהגיע טקס הסיום שלה ב-2008, פאן טענה שהאוניברסיטה העניקה רק כרטיס אחד לכל סטודנט - ושהיא נתנה את שלה לחבר כדי לא להטריח את אחד מהוריה.

ג'ניפר פאן בתיכון (צילום: Family Photo)
ג'ניפר פאן בתיכון|צילום: Family Photo

התוכנית הזדונית של הבת המושלמת נחשפת

כבוגרת אוניברסיטה לכאורה, פאן החלה "להתנדב" בבית חולים לילדים בטורונטו, אז החל החשד לחלחל אצל הוריה, כשאביה ואמה של ג'ניפר הבחינו בהיעדר תג או מדים רשמיים. השניים דרשו ממנה להתחיל לעבוד, הטלפון והמחשב הנייד שלה הוחרמו ונאסר עליה לצאת עם וונג.

פאן החזירה את אמונם של הוריה במהלך השנתיים הבאות והרשאות הטלפון שלה שוחזרו. בגיל 24,התחדש הקשר בינה ובין בן הזוג לשעבר וונג, והאחרון גם סיפק לה טלפון רזרבי, שבו השתמשה כדי לבקש ממנו לעזור לביים שוד כדי להרוג את הוריה.

וונג הכיר לה חבר מהעולם התחתון בשם לנפורד קרופורד. פאן הסכימה לשלם לו 10,000 דולר, וקרופורד החל בהכנות תוך סקירת השכונה שלה בליל כל הקדושים 2010. ב-8 בנובמבר, קרופורד שלח לה הודעה: "אחרי העבודה בסדר, יהיה זמן משחקים".

כשהאי האן שכבה במיטתה וביץ' הא קרא ספרים בקומה למטה, ג'ניפר אמרה לילה טוב לאמה ופתחה את דלת הכניסה. בשעה 22:02 היא הדליקה את האורות בחדר העבודה בקומה העליונה. שלוש דקות לאחר מכן, קרופורד ושניים נוספים, דיוויד מילוואגנאם ואריק קארטי, נכנסו לבית.

ההורים הואי האן וביץ' הא פאן (צילום: Court Exhibit)
ההורים הואי האן וביץ' הא פאן|צילום: Court Exhibit

קארטי קשרה את ידיה של פאן מאחורי גבה ולמעקה בקומה העליונה בשרוך נעל. האחרים גררו את הוריה למרתף וכיסו את ראשיהם בשמיכות. ביץ' הא פאן נורתה שלוש פעמים בראשה, ואילו בעלה נורה בפניו ובכתף.

כשהחמושים נמלטו, פאן התקשרה למוקד 911. אז אביה הופיע מהמרתף - לאחר ששרד בנס. למרות שהמשטרה האמינה לפאן במהלך החקירה באותו לילה, הם חשדו כיצד היא הצליחה להגיע לטלפון שלה כשהיא קשורה. הספקנות שלהם גדלה במהלך חקירה נוספת ב-10 בנובמבר כאשר ביקשו ממנה לדמות כיצד היא עשתה זאת.

כשהתעורר מתרדמתו ב-12 בנובמבר, אביה של ג'ניפר פאן אמר למשטרה שראה את בתו לוחשת לאחד החמושים "כמו חברה". כאשר הבלש וויליאם גץ חקר את פאן שוב ב-22 בנובמבר 2010, התרמית נחשפה, לאחר שאמר לה שהוא יודע הכל. פאן נשברה בחקירתה.

דניאל וונג וג'ניפר פאן נעצרו מיד לאחר מכן. באביב 2011 נעצרו שאר החשודים ברצח. ב-13 בדצמבר 2014, פאן, וונג, קארטי, קרופורד ומילוואגנאם נמצאו אשמים ברצח מדרגה ראשונה ובניסיון רצח. הם קיבלו עונשי מאסרי עולם ללא סיכוי לשחרור על תנאי ועונשי מאסר נוספים שישולמו במקביל. קארטי הורשעה בקשירת קשר לביצוע רצח ב-2015 וקיבלה עונש מאסר של 18 שנים.