אם טבעונית שנותנת לבנה בן השמונה חודשים "לאכול חול" וללעוס סלעים, הפכה למוקד למתקפה ברשת לאחר שחשפה בטיקטוק מה הוא מכניס לפה. בסרטון שפרסמה ברשת החברתית, היא הגנה על אופן גידולו של התינוק וטענה כי היא לא חוששת לשלומו.

האם היא אליס בנדר, בת 22, שמתעדת כיצד היא מגדלת את בנה התינוק, פרן, בבית טבעוני באריזונה, ארה"ב. בעוד שפרן עדיין יונק, אמא אליס גילתה בטיקטוק שהיא נותנת לו לאכול ולהכניס לפה את כל מה שהוא בוחר. התפריט כולל מקלות, סלעים, לכלוך, חול ואפילו ליקוק של עגלות קניות.

"אני לא חוששת מחיידקים", היא מסבירה בסרטון שנוי במחלוקת שנצפה 12.6 מיליון פעמים. "למעשה, אני מברכת על כך. אני סומכת על הטבע ועל התינוק שלי. זה לא צירוף מקרים שלתינוקות יש אינסטינקטים".

@comingupfern

##8monthsold ##eightmonthsold ##homebirthbaby ##freebirth ##unassistedpregnancy ##earthing ##grounding ##veganbaby ##breastfeeding ##babyfern

♬ original sound -

בעוד שהכנסת כמות קטנה של חיידקים לגוף מהחפצים שהתינוקות מכניסים לפה שלהם יכולה לסייע בחיזוק המערכת החיסונית, ידוע שחול ולכלוך מכילים רמות גבוהות באופן מסוכן של חיידקים ועלולים לגרום לבעיות במערכת הנשימה. בעקבות כך, הפוסט של אליס עורר ויכוח עצום בקרב ההורים בשאלה האם הצעד מועיל לבריאות בנה, כפי שהאמינה, או לא.

"זה דבר אחד לתת לילדך לאכול אוכל מהקרקע, אבל את לוקחת את זה רחוק מדי", הגיב לה אחד הגולשים. "אני כן מבין את עניין החיידקים אבל חול ומקלות לא נשמע נכון".

אחרים טענו שהם הורשו לאכול לכלוך בילדותם וגדלו "בסדר". "אני מוצא את זה כל כך מוזר כשאנשים מגנים על ילדיהם מכל דבר," טענה אישה אחת. "לתינוק שלך תהיה מערכת חיסון מדהימה", טען גולש אחר. עם זאת, רבים חשבו שהסרטון הוא בעצם בדיחה בגלל דעותיו הקיצוניות.

זה לא סרטון ההורות הראשון שאליס שיתפה עם 275 אלף העוקבים שלה שגרר ביקורות מהורים. האם חשפה בעבר את סיפור לידת ביתה, וגילתה שילדה בשלווה בחדר האמבטיה שלה ללא סיוע רפואי. היא גם גילתה שהיא הולכת "לאכול במזבלה", לא מאמינה בחיסונים, לא מורחת על בנה קרם הגנה מפני השמש וכי אין לה קשר עם משפחתה בגלל דעותיה לטבעונות. אש איש באמונתו?