בריאות
סקס (צילום: Shutterstock)
צילום: Shutterstock

מתי יש לנו יותר חשק מיני – בחורף או בקיץ?

בחורף הכי כיף להישאר במיטה, בקיץ ההורמונים משתוללים ובחודש אוקטובר הכי עושים ילדים: אז מתי אנחנו הכי חרמנים?

ד"ר עידן מיליצ'ר | mako בריאות | פורסם 16:08 03.02.16 

שנה גודל אות

אולי המדינה שלנו לא תמיד ערוכה לתפקד בחורף ובטח לא בסופה, אבל מה קורה במיטה בעונה הקרה? האם כדאי שנשאר מתחת לשמיכה ונחכה לאביב ולקיץ? או נוריד את הגופייה התרמית והטייץ ונתחמם יחד על מנת לחסוך חשמל פה ושם? מתי אנשים עושים יותר סקס - בחורף או בקיץ? 

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

באופן מדעי, ולא בהשפעת המזגן, מדובר בעניין מאוד אישי. יהיו כאלו שיעדיפו את הקיץ אשר בו ניתן לתת דרור למאוויים שלנו ולקיים יחסי מין בכל מקום אפשרי, תחת כל עץ רענן מבלי לחשוש לקבל דלקת ריאות. בנוסף, פסי השיזוף שיש לנו על הגוף, מבליטים את אברי החשק ומבעירים את התשוקה המינית.

הפעילות הגופנית הרבה בקיץ מביאה גם היא לעלייה באנדורפינים. הם אלו שיזרמו בגוף כמו חשמלית ושמה תשוקה ויבעירו את המבערים המיניים. הפעילות גם מעלה את הורמון הטסטוסטרון הגורם ותורם לחשק המיני. וידוע כי בעקבות פעילות גופנית יש זרימה מוגברת של דם לכל אברי הגוף ויש יותר חרמנות באוויר, די ביציאה קייצית אחת לחוף הים, כדי לעורר את בלוטות החשק בשני המינים.

בנוסף, בקיץ עובד חוש הריח הלא מודע שלנו ביתר שאת. יותר פרומונים מופרשים מהגוף, ואני לא מתכוון לזיעה החריפה לאחר מאמץ גופני, אלא לאותו כימיים המעוררים תשוקה, הגורמים לנו להמשך לבני המין השני או אם תרצו לבני מיננו. איש במשיכתו ובמיניותו יחיה.

זוג במיטה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock, mako)
הכי כיף בבית מתחת לפוך
|
צילום: אימג'בנק / Thinkstock, mako

עוד ב-mako בריאות:
>> למה נשים כל כך מפחדות ממשקולות?
>> הריון מאוחר: מה הסכנות של הריון לאחר גיל 40?
>> התמונה שצונזרה הייתה יכולה להציל לכם את החיים

אבל בואו לא נחגוג רק בקיץ. עונות המעבר גם הן נפלאות ליחסי מין והחורף בכלל מהווה קרקע פורייה להתעוררות מינית. מחקר שנעשה בפולין מצביע על כך שגברים אהבו ונמשכו לבנות זוגן דווקא בחורף. במקרה הזה דווקא המסתוריות והלבוש הפחות זמין ומזמין עורר אצלם את הורמוני המין, והביא את הגברים לרצות להפשיט את הנשים יותר. מעבר למסתוריות, יכול להיות שריחות הגוף בחורף גם הם משפיעים על המשיכה שלנו.

בנוסף, אנשים תמיד אוהבים לקיים יחסי מין בחסות החשיכה. החושך שיורד עלינו מוקדם יותר בחורף מביא אותנו להיות יותר פנויים רגשית למלאכת האהבה בין הסדינים. אפשר גם לקיים יחסים מתחת לפוך מבלי שאף אחד יפריע לנו או יתפוס אותנו על חם, כי כבר חמים ונעים לנו בכל מקרה. ההיגיניים שבינכם עלולים להעדיף סקס דווקא בחורף משום שזה גם חוסך את הזיעה הניגרת עלינו בקיץ ולא חייבים לרוץ למקלחת אחרי. ולבסוף, בחורף אנחנו פחות יוצאים מהבית, כך שיש יותר אינטימיות ביחד, והסיטואציה הרבה יותר מאפשרת ליחסי מין.

וקצת עובדות מחקריות: מספר הילדים הגבוה ביותר שנולד בארץ הוא בחודש אוקטובר. מועד "עשייתם" הוא ינואר - חודש גשום וקר שהנטייה הטבעית בו היא להיות בין הסדינים לשמיכה, דבר שמביא פריון ושמחה. אבל זה באמת תלוי באדם עצמו ובטיב הזוגיות – אם היא מספיק טובה, כל עונה תהיה טובה למין.  

>> עוד במדור: למה בעלי לא רוצה לשכב איתי?

* התוכן בערוץ זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי.