היום אני רוצה לדבר איתכם על משהו שכולנו אוהבים, אפילו יותר מזה, משהו שהוא חלק מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו – מוזיקה. אז למה אנחנו כל כך אוהבים מוזיקה? למה היא משפיעה עלינו מבחינה רגשית באופו כה משמעותי?

מוזיקה היא רצף של מילים שהורכבו בסדר מסוים, בזמן ובקצב מסוים. מוזיקה היא אמנות, ומעבר לזה, יש לה השפעה עצומה עלינו. הרי לא סתם משתמשים במוזיקה בשביל להעצים סצנות מפחידות או רומנטיות בסרטים. שירים מסוימים גם מסוגלים להזכיר לנו אנשים או סיטואציות מהעבר. אז איך ולמה מוזיקה משפיעה עלינו בצורה כה משמעותית?

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

בבדיקת MRI פונקציונלי, ניתן לראות שבזמן השמעת מוזיקה, לא רק האזור שאחראי לשמיעה במוח מופעל, אלא עוד הרבה אזורים אחרים כמו למשל המערכת הלימבית, שאחראית לתגובות הרגשיות שלנו, ההיפוקמפוס, שאחראי לזיכרונות ואפילו האזור המוטורי, האחראי לתנועה.

מחקרים שונים הראו שהאזנה למוזיקה ואפילו למשך מספר דקות, יכולה לשפר משמעותית את מצב הרוח, להפחית תסמיני דיכאון, להוריד את מפלס החרדה ואפילו לשכך כאבים. זה קורה משום שמוזיקה מעודדת הפרשת חומרים כימיים במוח, כמו דופמין (תחושת עונג), אוקסיטוצין (הורמון האהבה) ומפחיתה את הורמון הקורטיזול, המורש בזמן לחץ וחרדה.

מוזמנים לעקוב אחרי הדוקטור בפייסבוק וגם לשאול שאלות