תרופות סבתא היו בסביבה מאז ומתמיד, אבל עם כניסת האינטרנט לחיינו, אין ספק שאנחנו נחשפים אף ליותר תרופות ביתיות שמתיימרות לפתור בעיות שונות, מקשקשים בשיער ועד לצלוליט בירכיים. אז אילו תרופות סבתא באמת מועילות ואילו הן בזבוז זמן? ד"ר רותם צור - רופא צמוד - כאן כדי לענות על כל השאלות שלכם, גם אלה שלא נעים לשאול.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

נועה בונה מצאה כמה תרופות סבתא באינטרנט – זה מה שהיה לד"ר צור להגיד עליהן:

קפה שחור, סוכר חום ושמן זית לטשטוש צלוליט – לפי ד"ר צור תרופת סבתא זו לא באמת מועילה כפי שטוענים שהיא. "מה שמשותף לכל הקרמים, גם הביתיים וגם המסחריים, זה שהם פשוט מעודדים לעשות מסז', לעסות את החומר ברקמה. וזה לא משנה אם תעשו מסז' עם קרם מסחרי או עם קפה או סוכר – הפעולה של העיסוי עשויה לעזור לצלוליט, למרות שגם זה לא הוכח מחקרית.

מיץ לימון להסרת קשקשים – קשקשים היא תופעה נפוצה שמתבטאת בתחלופה מוגברת של תאי עור בקרקפת, הגורמת לנשירת פיסות שיער קטנות ולגרד. לפי ד"ר צור, הסיבה לתופעה לא ברורה לחלוטין, אבל היא קשורה לנוכחות של פטרייה מסוימת, לעור קרקפת שומני ולנטייה טבעית כללית. הטיפול הוא בדרך כלל חיסול הפטרייה ועושים את זה עם שמפו מיוחדים – אבל אפשר לעשות את זה גם עם לימון. ד"ר צור מסביר כי מיץ לימון יכול למעשה לחסל את הפטרייה הזו ואכן מומלץ, אם יש לכם קשקשים, לשטוף את הקרקפת עם מיץ לימון. צפו בסרטון המלא לעוד תרופות סבתא כמו בננה לריכוך כפות הרגליים ומיץ לימון לשיפור מראה עור הפנים.

מוזמנים לעקוב אחרי הדוקטור בפייסבוק וגם לשאול שאלות