הסרת שיער היא עניין שמטריד גברים ונשים, במיוחד בחודשים החמים כשלובשים ביגוד קצר שחושף הרבה עור. אז מה זה בכלל שערה? האם גילוח באמת גורם לשערה לצמוח עבה יותר? והאם לייזר באמת מסיר שיער לצמיתות? ד"ר רותם צור - רופא צמוד - כאן כדי לשבור כמה מיתוסים וגם כדי לענות על כל השאלות שלכם, גם אלה שלא נעים לשאול.

 >> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אז קודם כל נסביר מהי שערה. שערה היא סיב חלבוני שצומח מתוך זקיק שנמצא בשכבה האמצעית של העור שלנו. קרוב לזקיק השערה עבה יותר ובקצה שלה היא דקה יותר. לכן בזמן גילוח למשל, אנחנו חותכים את השערה ומסירים את הקצה הדקיק יותר שלה ואז היא פשוט צומחת שוב כשהקצה העליון החדש הוא מה שהיה פעם הבסיס שלה, שהוא עבה יותר. לכן אנשים נוטים לטעות ולחשוב שגילוח גורם לשערות לצמוח עבות יותר. במציאות, הגילוח גורם לשערות לצמוח עם קצה קטוע ועבה במקום קצה עדין ודק – וזה למעשה מה שנותן את האשליה של שיער גס ועבה יותר.

גם המיתוס על הסרת שיער בשעווה שגורמת לוורידים מוגדלים לא נכון. ייתכן שזה נראה כך מכיוון שאתם משתמשים בשעווה חמה מדי. במקרה הזה, אגב, כדאי להיזהר ולהימנע מכוויות. ומה לגבי הסרת שיער בלייזר? האם היא יעילה? ואיזו שיטה הכי טובה להסרת שיער לצמיתות – לייזר או אפילציה? צפו בסרטון המלא לכל התשובות. ואם אף אחת מהשיטות הללו לא קוסמות לכם - ואתם מעדיפים את המראה הטבעי, גם זה לחלוטין בסדר, כל אחד והעדפותיו לגבי גופו.

מוזמנים לעקוב אחרי הדוקטור בפייסבוק וגם לשאול שאלות