כמה אנחנו אוהבים חיות מחמד? כנראה שמאוד. סקר עולמי מראה של-57 אחוז מהאנשים יש חיית מחמד בבית. וזו לא סתם חיית מחמד, כל מי שיש לו כלב, חתול, או חיה אחרת יודע – זה בן משפחה לכל דבר. אז האם חיות מחמד טובות לבריאות שלנו או מסוכנות? מהם היתרונות הבריאותיים וממה כדאי להיזהר? מה לגבי ילדים וחיות מחמד וכמובן השאלה הנצחית – כלב או חתול? ד"ר רותם צור - רופא צמוד - כאן כדי לענות על כל השאלות שלכם, גם אלה שלא נעים לשאול.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

אז כמובן שכלב או חתול זה עניין של טעם, אבל מבחינה בריאותית הכלב הוכח כחיית המחמד שתורמת הכי הרבה לבריאות הבעלים שלה. הסיבה לכך היא שחיות מחמד, ובמיוחד כלבים גורמות לנו להתחבר ולתקשר עם אנשים בסביבתנו. בנוסף, יש מחקרים שמראים שחיות מחמד מקדמות פעילויות בריאותיות ומונעות פעילויות מזיקות. לדוגמה, בעלי כלבים מבצעים כמעט פי 2 יותר פעילות גופנית (כמו הליכה) בהשוואה לאנשים ללא כלבים. וזו למעשה אחת הסיבות שבעלי כלבים הם בסיכון נמוך יותר להשמנה, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה ואפילו סיכון נמוך יותר למוות מהתקפי לב.

גם בתחום מחלות הנפש לבעלי חיים יש מספר יתרונות והם עוזרים להקל על בעיות כמו דיכאון וחרדה – ולשפר דרמטית את איכות החיים. אבל מה לגבי ילדים? זוגות בהיריון נוטים להתלבט מה לעשות עם הכלב. אז אם אתם לא בטוחים, כדאי לדעת שילדים שגדלים עם חיות מחמד מראים הרבה יותר אמפתיה, יותר ביטחון עצמי ומשתתפים הרבה יותר בפעילויות חברתיות. אז ממה בכל זאת כדאי להיזהר כשזה נוגע לחיות מחמד? צפו בסרטן המלא לתשובותיו של ד"ר צור.

מוזמנים לעקוב אחרי הדוקטור בפייסבוק וגם לשאול שאלות