אהלן חברים, כאן ד"ר רותם צור. יום האהבה מעבר לפינה, אז היום אני רוצה לדבר איתכם על משהו שאנחנו מאוד נהנים לעשות, אבל קצת יותר מתביישים לדבר עליו. ידעתם שליחסי מין כמות מפתיעה של יתרונות בריאותיים? אז היום החלטתי להתגבר על המבוכה ולספר לכם כמה עובדות שלא ידעתם על סקס. בואו נתחיל.

סקס יכול למנוע לא מעט מחלות. מחקרים הראו שקיום יחסי מין באופן סדיר יכול להוריד לחץ דם, להפחית את הסיכון למוות כתוצאה ממחלת לב או שבץ מוחי, להעלות את ריכוז הנוגדנים בגוף ולשפר את מערכת החיסון, להוריד את הסיכון של גברים לסרטן הערמונית ואפילו למנוע דיכאון בנשים.

סקס יכול לגרום לנו להיות מושכים יותר. כשהגוף שלנו פעיל מינית הוא משחרר לחלל האוויר כימיקלים מיוחדים שנקראים פרומונים. כשאנחנו מפרישים פרומונים אנשים פשוט נמשכים אלינו מינית הרבה יותר. דרך אגב, זה כנראה מסביר למה כשאנחנו מתחילים קשר חדש אז אנחנו שמים לב שיותר אנשים מתחילים איתנו. זה כנראה בגלל שאנחנו עושים יותר סקס בתחילת קשר, אז אנחנו גם מפרישים יותר פרומונים לאורך היום. הפרומונים האלה פשוט הופכים אותנו להרבה יותר אטרקטיביים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

סקס היא הדרך הכי כיפית לשרוף קלוריות ולרדת במשקל. סקס נחשב לפעילות גופנית מאומצת והוא גורם
לשריפה של בערך 200 קלוריות אצל גברים ומאה קלוריות אצל נשים לכל אקט. וכמובן שאלה מספרים ממוצעים. ככל שהאקט המיני ארוך יותר ופרוע יותר אנחנו שורפים הרבה יותר קלוריות.

סקס גורם לשיכוך כאבים. בזמן האורגזמה רמות ההורמון אוקסיטוצין בגוף שלנו מזנקות לעד פי 5 מהרמה הרגילה שלו העלייה החדה בהורמון הזה גורמת לשחרור של כל מיני חומרים במוח שלנו כמו למשל אנדרופינים שיכולים להעלים כמעט כל סוג של כאב.

אגב, האנדרופינים האלה גם אחראים להשפעה המרגיעה של סקס שהיא יעילה מאוד ואפילו יותר יעילה מכדור הרגעה.

קיום יחסי מין באופן סדיר משפר את הזוגיות. ההורמון אוקסיטוצין שמשתחרר בזמן אורגזמה לא סתם קרוי הורמון האהבה. ההורמון הזה מגביר את תחושת האמון בזוגיות, מגביר את תחושת האינטימיות ומשמר את תחושת ההתאהבות שלכם בבן או בת הזוג. כל אלו מובילים לסקס טוב יותר וחיי מין אפילו עשירים יותר שגורמים לאינטימיות רבה יותר במין מעגל קסמים חיובי ונחמד כזה.

סקס יכול לשפר את מראה העור והשיער. מכירים את הבדיחה שסקס בריא לעור הפנים? אז זה ממש לא רחוק מהמציאות. סקס מביא לעלייה ברמות האסטרוגן בגוף האישה שבין היתר באמת גורם לעור חלק יותר ולשיער מבריק יותר.

ועוד דבר אחד, אחרי שעודדתי אתכם לעשות מלא מלא סקס, חשוב לי להדגיש לכם שכשמדובר על פרטנר מזדמן חייבים להקפיד על מין מוגן. מתישהו בהמשך נקדיש פרק למחלות מין, אז בואו נדאג שלא תחוו אותן על בשרכם ממקור ראשון. אבל חוץ מזה, יש לכם המלצה מאוד חמה מרופא.

החיים הם לא דבר בריא.

סקס דווקא כן.

מוזמנים לעקוב אחרי הדוקטור בפייסבוק וגם לשאול שאלות