הגדלת חזה הוא הניתוח הכי נפוץ בעולם. עם זאת, לאחרונה הייתה סערה גדולה סביב הקשר האפשרי בין שתלי סיליקון לבין סרטן מסוג לימפומה. אז האם שתלי סיליקון באמת יכולים לגרום לסרטן? מה אם כבר עשינו ניתוח בעבר? ואילו שיטות קיימות להגדלת חזה? ד"ר רותם צור - רופא צמוד - כאן כדי לענות על כל השאלות שלכם, גם אלה שלא נעים לשאול.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

השיטה הנפוצה ביותר להגדלת חזה היא בעזרת שתלי סיליקון, אותם אפשר למקם מעל או מתחת לשריר החזה, בהתאם למבנה השד של האישה. שיטה נוספת והרבה פחות נפוצה היא הגדלת חזה עם שומן עצמי. מה שעושים בניתוח הוא לשאוב שומן מאזורים שבהם יש לאישה עודף, כמו למשל מהמותניים ומהירכיים, ולהזריק אותו לשדיים לצורך עיצוב והגדלה. עם זאת, לשיטה זו יש לא מעט חסרונות, ביניהם שהניתוח לוקח יותר זמן ושחלק גדול מהשומן המושתל בשד נספג בחודשים שלאחר מכן ולפיכך מצריך ניתוח נוסף.

>> כל מה שאתן צריכות לדעת על ניתוח הרמת חזה

נושא שעשה המון כותרות לאחרונה הוא הקשר האפשרי בין נוכחות של שתלי סיליקון בשד להופעה של סרטן מסוג לימפומה. אז אני רוצה לעשות סדר ולהרגיע. קודם כל, מדובר במצב נדיר מאוד – התגלו רק כ-570 מקרים שבהם שתל הסיליקון מקושר ללימפומה. דבר שני, הלימפומה הזו לרוב לא אגרסיבית ובכלל לא דומה לסרטן השד שכולנו מכירים, שהוא הרבה יותר קטלני ולצערנו הרבה יותר נפוץ. ומה אם כבר עשית בעבר ניתוח להגדלת שדיים? צפו בסרטון המלא לתשובותיו של ד"ר צור.

מוזמנים לעקוב אחרי הדוקטור בפייסבוק וגם לשאול שאלות