פסטה ברוטב טחינה

אנחנו אוהבים פסטה ואהובים טחינה,אז למה לא לשלב בין שתי האהבות הגדולות שלנו? במתכון הקליל הזה משדכים לרוטב טבעוני אחד טחינה, עגבניות, זיתים, בצל ירוק ומיקס ירוקים, והתוצאה? מטריפה.

למתכון פסטה ברוטב טחינה>

לחם טחינה ללא גלוטן

לחם טחינה

פרוסת לחם עם טחינה זה החיים, אבל מה לגבי לחם על בסיס טחינה? מדובר בפתרון מעולה לנמנעים מגלוטן, וגם למי שסתם בא לו להכין לחם בבית בלי סיבוכים – אין קמח, אין שמרים ולא צריך להתפיח כלום. רק מערבבים הכול, אופים ומתענגים מכל ביס.

למתכון לחם טחינה ללא גלוטן>

מאפה ירקות וטחינה (צילום: בבושקה הפקות)
צילום: בבושקה הפקות

מאפה ירקות וטחינה

אז היה לנו טבעוני היה לנו ללא גלוטן, ועכשיו קבלו מנה שהיא גם וגם. מה שגאוני ב"מאפה" הזה היא העובדה שאין בו כלום כמעט, רק ירקות טעימים טעימים, שנאפים בתנור בין שכבות נדיבות ומפנקות של טחינה מתובלת היטב. מה צריך יותר מזה?

למתכון מאפה טחינה וירקות>

עוגיות טחינה נמסות (צילום: דפני פתיחה)
צילום: דפני פתיחה

עוגיות טחינה נמסות

אין רשימת מתכוני טחינה בלי עוגיות טחינה, ובכלל מדובר באחד מהמתכונים האהובים ביותר שעלו כאן, ולכן הוא חייב להיות חלק מהרשימה הזו. מדובר בעוגיות נמסות, רכות ונימוחות שלא תצליחו להפסיק לאכול, ואין לנו מה להוסיף על זה.

למתכון עוגיות טחינה נמסות

פאדג' שוקולד טחינה לפסח (צילום: שיינא גרשוביץ)
צילום: שיינא גרשוביץ

פאדג' שוקולד וטחינה

מי חשב שקינוח בלי גלוטן ובלי סוכר יכול להיות כל כך טעים ומפנק? שיינא גרשוביץ כמובן. והיא צדקה, את המתכון הזה היא אמנם הכינה עם אנה ארונוב לקראת פסח, אבל אצלנו הוא לגמרי תופס כל השנה.

למתכון פאדג' שוקולד ללא גלוטן>

ארטיקים ביתיים (צילום: ריטה גולדשטיין)
צילום: ריטה גולדשטיין

ארטיק ביתי של יוגורט, טחינה, חמאת בוטנים וסילאן

עוד שילוב שלא חשבנו שנתלהב ממנו הוא יוגורט וטחינה, ובכל זאת הם מככבים יחד בארטיקים הביתיים המופלאים של ריטה גולדשטיין. כמה הם פשוטים להכנה אתם שואלים? כל כך פשוטים שכל המרכיבים מופיעים כבר בכותרת.

למתכוני ארטיקים ביתיים של ריטה>