טיק-טוקרית ואמא צעירה ספגה אש לאחר ששיתפה את 14 אלף עוקביה כי היא מתכננת לגדל את ביתה התינוקת כטבעונית. המשתמשת שכינויה ברשת החברתית TasjRose פרסמה סרטון שלה עם התינוקת בת ה-7 חודשים, בו היא עונה לעוקב ששאל האם היא מתכננת לגדל את אותה כטבעונית.

הסרטון הגיע במהרה לאלפי צפיות, וזכה לתגובות רבות ביניהן תגובות ביקורתיות שתקפו את האמא הצעירה, האשימו אותה בחוסר אחריות וטענו כי היא כופה על ביתה את הבחירה התזונתית שלה.

"זה בכלל לא קשור למה שהכי טוב [עבור התינוקת שלך] - את אנוכית", כתב משתמש אחד, "אם התינוקת תפתח אי פעם בעיות בריאותיות בגלל זה, את תואשמי בהתעללות בילדים - את מפלילה את עצמך", הגיב אחר. מגיבים נוספים טענו כי מדובר בחוסר אחריות וכי ילדים זקוקים לבשר כחלק מהתזונה שלהם, והיו אפילו מי שהגיבו כי יש לדווח עליה לרווחה או לשירות להגנת הילד.

@tasjrose Look at her little wave tho #OakFaolán #BabyOak #Oak #babiesoftiktok #yesiam #veganbaby ♬ original sound - rico

רוז, בת ה-25 מניוקאסל אפון טיין באנגליה, לא נרתעה ופרסמה בתגובה סדרת סרטונים העונים לביקורות. בסרטון אחד, שהגיע ל-37 אלך צפיות, כתבה יוצרת התוכן והאמא הצעירה כי "היא מטופלת היטב, מאושרת ובריאה וזה כל מה שחשוב", ובקליפ אחר הוסיפה כי, "אין שום דבר שהיא צריכה מבשר שהיא לא יכולה להשיג ממקור אחר". בנוסף התייחסה רוז גם לתגובה ששאלה האם היא תיתן לבתה את האפשרות לבחור את התזונה שלה כשהיא תהיה גדולה יותר, לכך היא כנתה: "כמובן! היא יכולה להחליט בעצמה כשהיא תהיה מספיק מבוגרת”.

בראיון שקיימו איתה ב-ניו-יורק פוסט בעקבות הסערה, הסבירה רוז כי בתה מקבלת את כל מה שהיא זקוקה לו מבחינה תזונתית מפירות, ירקות, זרעים וקטניות ושיתפה שהיא גם מניקה אותה. "אני אוהבת בעלי חיים ולא מסכימה להשתמש בהם עבור הצרכים שלנו", אמרה, והוסיפה, " "אני מאמינה שחלב פרה מיועד לעגלים, וחלב אנושי מיועד לתינוקות בני אדם".

@tasjrose Reply to @j3ster47 she’s well cared for, happy and healthy and that’s all that matters #veganbaby #mumsoftiktok #OakFaolán #BabyOak #babiesoftiktok ♬ Title - Meghan Trainor

לדבריה היא לא מתרגשת מתשומת הלב השלילית שהיא זכתה לה לאחרונה, "התגובה הכנה שלי לאנשים שמאיימים עלי בגלל שאני בוחרת להקפיד על תזונה מן הצומח היא שהם חסרי השכלה ושאלו דעות לא מושכלות ללא ראיות או מחקר שיגבו אותן", אמרה רוז. 

נציין כי תזונאים ומומחי תזונה רבים מאשרים היום כי תזונה מן הצומח יכולה להתאים לכל שלבי החיים, וכי לפי האקדמיה האמריקאית לתזונה ודיאטה, תפריט טבעוני מאוזן הינו מתאים ובריא לכל גיל כולל תינוקות, ילדים, נשים בהריון ומבוגרים.

גידול ילדים טבעונים: "הילדים הוכיחו שטעם הוא עניין של הרגל">>