האחיות למשפחת קרדשיאן עולות לכותרות באופן יומיומי, ולרוב סביב דרמות משפחתיות ופרשיות רומנטיות; אך לאחרונה החלו שמותיהן של קים וקורטני לעלות גם בהקשר לעולמות הקיימות והתזונה המאוזנת, שכן שתיהן עברו באופן כמעט מלא לתזונה מן הצומח ומרבות לעסוק בנושא אורח החיים המאוזן. קלואי קרדשיאן לעומתן, הראתה עד כה פחות עניין בנושא, ובכל זאת השבוע כשניסתה להעביר מסר בנוגע לשימוש חד פעמי בפלסטיק, היא מצאה את עצמה מותקפת על ידי הגולשים.

ביום שני האחרון, קלואי פרסמה בעמוד האינסטגרם שלה סדרת סטוריז בהם היא מדברת אל העוקבים ומספרת להם בהתרגשות כמה היא שמחה כאשר הם מתייגים אותה בתמונות של בקבוקי מים רב פעמיים עליהם המליצה הכוכבת בסטורי כמה ימים קודם, ושיתפה כיצד הם עוזרים לה לשתות יותר.

עד כאן הכול טוב ויפה, אך הכוכבת לא סיימה בזה את סדרת הסרטונים, ובהמשך שיתפה את 150 מליון העוקבים שלה כי יש משהו שמטריד אותה – "אני רואה אנשים שלוקחים בקבוקי מיםחד פעמיים ופשוט מוזגים מהם לבקבוק הפלסטיק הרב פעמי לשימוש חוזר, כדי שיוכלו לצרוך את המים שלהם במשך היום – זה מפספס את המטרה מכיוון שבקבוקי המים האלה פשוט הולכים להטמנה איפשהו ועלולים לגרום לזיהום, ואנחנו מנסים להגביל שימוש יחיד בפלסטיק" היא הסבירה.

"אני חושבת שאנשים צריכים להיות מודעים לזה שהשימוש בבקבוק הרב-פעמי נועד לעודד אותנו לשתות יותר, אבל גם, בתקווה, להפחית את הזיהום" היא אמרה, ובהמשך אף המליצה על קניית סנן מים להתקנה על הברז או קנקן עם סנן מים, שיחליפו את השימוש החד פעמי בבקבוקי מים. את סדרת הסרטונים היא סיימה בהמלצה חוזרת על הבקבוק הרב פעמי, אך הוסיפה כי היא לא מצפה שכולם ינטשו לחלוטין את הבקבוקים החד פעמיים, "לפעמים אנחנו צריכים לתפוס בקבוק מים, אני לא שופטת את זה," היא אמרה וסיכמה "אני הופכת לקורטני, אבל בואו ננסה לשמור על הסביבה עבור ילדינו". 

המחווה הזו היא ללא ספק צעד בכיוון הנכון, וזו אפילו לא הפעם הראשונה שקלואי מתייחסת לנושא, שכן ביום כדור הארץ האחרון היא השתתפה בקמפיין אינסטגרמי לקידום בקבוקי ZenWTR שעשויים ב-100 אחוזים מפלסטיק ממוחזר והתייחסה לזיהום האוקיינוסים. למרות זאת, גולשים רבים פחות העריכו את הניסיון של הכוכבת, והטוויטר התמלא בציוצים שמצביעים על האירוניה בכך שמסר כזה מגיע דווקא ממי שמקיימת אורח חיים שרחוק מלהיות אקולוגי וידידותי לסביבה.

"קלואי קרדשיאן מתרגזת מכיוון שאתם משתמשים בבקבוקי מים מפלסטיק. אני מתרגז מכיוון שקלואי קרדשיאן טסה בכל רחבי העולם במטוסים פרטיים הגורמים לזיהום מאסיבי. אני מתרגז כי היא משתמשת באלפי בלונים לקישוט במסיבות. לעזאזל, אפילו הציפורניים שלה מרגיזות אותי" כתב גולש אחד.

"קלואי קרדשיאן גוערת בעוקבים שלה על שימוש בבקבוקי פלסטיק, בזמן שמסיבת ה'בייבי שאוור' שלה נראתה ככה" נכתב בציוץ אחר לצד תמונה של קרדשיאן ההריונית בחדר מלא בלונים. ההתייחסות לשימוש המוגזם של הכוכבת בבלונים חזר בציוצים רבים, כך למשל כתבה אחת הגולשות "קלואי קרדשיאן מרצה לי על שימוש חד פעמי בפלסטיק, בזמן שהיא מחזיקה בלפחות 11 מכוניות וועורכת בכל סוף שבוע אירוע עם מינימום 4,000 בלונים."

 

 

קרדשיאן מצידה לא נשארה חייבת והגיבה למבול הציוצים העוינים בסדרת ציוצים משלה. הכוכבת טענה שמשגע אותה שאנשים עושים משהו מכלום, ושזה בטח 'יום חדשות חלש'. בהמשך הוסיפיה כי היא נמצאת בלמידה מתמדת ומנסה להיות טובה יותר עבור הסביבה למען הבת שלה. "אני האחרונה לומר שיש לי מודעות סביבתית גבוהה, כי אני יודעת כמה יש לי עוד ללמוד", כתבה "אני פשוט חושבת שזה טיפשי שאנשים משתמשים ב-4-5 בקבוקים חד פעמיים כדי למלא את הבקבוק הרב פעמי, זה די מחטיא את המטרה," כתבה והמשיכה "ניסיתי להציע פתרונות אחרים כמו מערכת סינון מים שתוכל לקנות בקלות במחיר של מארז של בקבוקי מים. לפעמים בקבוקי מים מפלסטיק הם האפשרות היחידה עבור אנשים מסוימים ואני לגמרי מבינה את זה."

"העניין הוא  לא להיות מושלם, מדובר בלמידה ובתקווה לבצע שינויים קטנים למען עתידנו" סיכמה קרדשיאן, "בכל מקרה אני אוהבת לקבל טיפים קלים שמלמדים כיצד אפשר לעשות שינוי בעולם שלנו. אתם מוזמנים לצייץ לי כמה טיפים."