ביום ראשון בבוקר צלצל הטלפון של סיימון וסלים מטרי, זוג אחים אינסטלטורים מחיפה. על הקו הייתה המטפלת של רוזה מאיר, קשישה מהעיר, שביקשה ממנו להגיע בדחיפות לתקן פיצוץ בצנרת.

סימון וסלים מטרי יצאו מיד לכיוון ביתה של הקשישה. "כשהגענו לשם ראינו שהיה שם פיצוץ מים גדול, והתחלנו בתיקון", מספר סימון, "בשלב מסוים, תוך כדי העבודה, אחי סלים התחיל לדבר עם רוזה על החיים שלה. היא סיפרה לנו שהיא בת 95, ניצולת שואה, ושיש לה בת יחידה, סיפור החיים שלה נגע לי ללב. באותו רגע החלטתי שאני לא גובה ממנה אגורה".

לדברי סימון עלות התיקון והחומרים הסתכמה ב-1,000 שקל, אבל כשהאחים סיימו את העבודה, הוא לקח את פנקס החשבוניות, ובמקום לכתוב עליו את עלות התיקון, כתב: "ניצולת שואה, בריאות עד 120 ממטרי סלים ומטרי סימון". בשורת הסכום לתשלום ציין: "אפס שקלים".

האינסטלטורים שריגשו את הקשישה בת 95
האינסטלטורים שריגשו את הקשישה בת 95

כשמאיר ראתה את החשבונית, היא התרגשה עד דמעות. "האחים ממש הפתיעו אותי. זה היה כל כך מרגש ומשמח, והודיתי להם מאוד", היא סיפרה בשיחה עם מאקו, "איפה יש עוד אנשים כאלה בארץ? הלוואי שכל בעלי המקצוע יהיו כמוהם".

"עשינו את זה מכל הלב", אומר סימון, "השארנו לרוזה את מספר הטלפון שלנו ואמרנו לה שתתקשר אלינו בכל תקלה שיש לה, ונבוא לסייע לה בחינם. זה החינוך שקיבלנו בבית – לעזור לאנשים. כסף זה דבר חשוב, אבל לא הכי חשוב. חשוב להיות בני אדם".