אחרי שהעיפה את האולפן גבוה באוויר עם ביצוע מקפיץ במיוחד ללהיט "Shake It Off", השועלה סיימה את דרכה ב"הזמר במסכה" (חשיפה חדשה במוצאי שבת, אחרי החדשות בערוץ 12). מי שהסתתרה מתחת לתחפושת היא לא מיה דגן כפי שחשדה אופירה מתחילת העונה, אלא השחקנית והזמרת האהובה חני נחמיאס.

נחמיאס, שכבר כמה עשורים מככבת בטלוויזיה, בקולנוע ועל בימות התיאטרון בשלל תפקידים, הודתה כי הסתרת השתתפותה ב"הזמר במסכה" הייתה סיוט מתמשך עבורה. "גיליתי בזמן הזה שלהסתיר זה לא דבר פשוט ושלשקר זה סיוט", שיתפה נחמיאס, "לא יכולה לספור את כמות ההטחות שקיבלתי מכל עבר".

נחמיאס הודתה שנדהמה מכך שחברי פאנל המומחים לא הצליחו לעלות עליה: "הדהים אותי שהצלחתי לעבוד על הפאנל ולשטות בהם כל כך הרבה זמן. זה אפילו בלבל אותי כי הייתי בטוחה שזה יעבור גם הלאה - אבל לחוכמת ההמונים יש כוח משלה".

נחשף: זאת המפורסמת מתחת לתחפושת השועלה (צילום: מתוך
הגדולה מכולן. חני נחמיאס|צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

אפילו צדי צרפתי לא זיהה אותך.

"צדי הוא הקלולס הכי מתוק בעולם, אני אוהבת אותו אהבת נפש. מעבר לזה שעשיתי איתו כ-15 הפקות והוא מכיר את הקול שלי יותר מכל בן אדם בעולם, הוא ישב איתי כל יום. עשינו חזרות בתיאטרון הבימה מהבוקר ועד הערב, ובזמן שהוא קיטר לי שיש לו יום צילום ניסיתי להסביר לו, בעיניים, שאני באותו מקום".

קולה של נחמיאס מלווה אותנו כבר שנים רבות, לכן ב"הזמר במסכה" היא ניסתה לשיר בסגנון אחר מזה שאנחנו מכירים, כדי שחברי הפאנל והצופים לא יזהו שמדובר בזמרת שכולם גדלנו עליה. "זה היה הכי קשוח בעולם. לא נתנו לי לשיר, בחרו לי סולמות בלתי אפשריים. הדבר הכי נורא היה שבכל פעם שהגעתי לאולפן אמרתי לעצמי - 'בלי ויברציה, בלי חני'. קטעו לי את הכנפיים, אבל זה כל הקטע. אם היו משמיעים את 'צלילי המוסיקה', אז מה בדיוק עשינו פה?".

את מבינה שהצתת מחדש את האש בין אופירה למיה דגן?

"על לא עוול בכפי, לא ידעתי שיש בכלל ריב כזה. אחרי הנאמבר הראשון שעשיתי אופירה הסתכלה עליי ואמרה לי - 'השועלה ואני לא חברות'. אמרתי - אלוהים ישמור, למה היא אומרת את זה? בכלל לא הבנתי על מה היא מדברת".

אסייג, שהייתה בטוחה לחלוטין שדגן היא השועלה, התערבה עם חברי הפאנל שהניחוש שלה הוא הנכון. מכיוון שהפסידה היא תיאלץ לבצע נאמבר על הבמה - כשצדי הסכים להצטרף אליה לדואט בלתי נשכח. "דיברתי עם צדי אחרי שנחשפתי והוא אמר לי שהנאמבר יהיה פיצוץ - אז יש למה לחכות", הבטיחה.

את זה שנחמיאס היא פצצת אנרגיה שיכולה לרקוד ולשיר שעות בלי הפסקה - כולנו יודעים. אבל מסתבר שהשחקנית שהצהירה שהיא אף פעם לא מזיעה, חוותה חוויה אחרת לגמרי מתחת לתחפושת. "זה מטורף, זאת סאונה מהלכת. אחרי כל נאמבר הייתי מתקלחת, הייתי מים", שיתפה, "אבל, זה אחד הפרויקטים הכי מסעירים שעשיתי בחיים שלי. מעבר לפינוקים ולתנאים המטורפים שהיו לנו, הרגשתי תמיכה".