כוכבת הילדים עינת מדני, המוכרת כ"נתי הגעתי הופעתי", נתבעת על ידי הסופרת ליאור עידן אבורמן בטענה כי הפרה את זכויות היוצרים על המשפט ששגור בפי לא מעט גננות ומורות בישראל - "סבלנות לא קונים בשום חנות", אשר מופיע באחד מלהיטיה המוכרים אותו היא מבצעת באופן קבוע בהופעות שלה בשבע השנים האחרונות.

על התביעה גילתה מדני לפני כחודשיים, כאשר לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש צו מניעה האוסר עליה להמשיך להשתמש בשיר בטענה כי העתיקה את משפט המריבה משיר לקלטת ילדים בשנות ה-90, שמבוססת על הספר "מפתחות הקסם של דידי", אותו חיברה אבורמן. לפי כתב התביעה, הספר עם השורה המדוברת נמכר במשך שלושה עשורים בעשרות אלפי עותקים ואפילו נכנס לתוכנית הלימודים של משרד החינוך.

הסופרת טוענת שמדני גזלה ממנה משפט שמהווה חלק מיצירה מקורית שלה, ובהמשך לכך היא מבקשת מבית המשפט המחוזי בירושלים להוציא צו מניעה שיאסור על "נתי הגעתי הופעתי" או בשמה האמיתי, עינת, להמשיך להופיע עם השיר.

ליאור עידן אוברמן: "צר לי ממש שלקחו את זכויות היוצרים שלי והפרו אותם"|צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

בנוסף, דורש אוברמן מכוכבת הילדים להסיר את השיר מערוץ היוטיוב שלה לאלתר כשבנוסף היא דורשת פיצוי ללא הוכחת נזק בסכום של 100 אלף שקלים. אבורמן התייחסה לתביעה ואמרה: "אני כתבתי אותו לילדים הפרטיים שלי והוא מאד שגור היום בפי הורים לילדים. צר לי ממש שלקחו את זכויות היוצרים שלי והפרו אותם. זה חלק מתוכנית שנקראית 'תקשורת לא אלימה לילדים ולהורים' ואני ממש מקווה ששפת הג'ירף והספר שלי, באמת יכובדו בהמשך".

מנגד, כוכבת הילדים בת ה-36, טענה כי הייתה בטוחה שהמשפט המדובר הוא עוד פתגם עממי שרבים מהישראלים אוהבים לצטט משלל מקורות ולא שייך לאף אחד. "כאמא וגם כילדה, הכרתי את זה מהגן", טענה מדני והוסיפה: "לא הכרתי תוכן אחר אלא את המשפט כמו שהוא, כמו שאתם מכירים משפטים אחרים כמו 'בוקר טוב אליהו', 'שלום שלום ואל תבוא לי בחלום', 'מה שאני יוצא אני מרוצה' ועוד ועוד. אני באמת לא מבינה למה צריך להכניס את עולם הילדים הטהור לבתי המשפט".

מעורך הדין של עינת מדני נמסר בתגובה: "מדובר בתביעת סרק. למה דומה הדבר? ביטוי כגון 'יתנו יקבלו, לא יתנו לא יקבלו'. מר בנימין נתניהו הנוהג לעשות שימוש בביטוי זה אין עילת תביעה נגדי, מדובר בביטוי ששייך לכל אדם".
 
מעו"ד דוד רבי, שמייצג את הסופרת ליאור עידן והגיש את התביעה נמסר: "לבית המשפט הוגשה תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים ביצירה ספרותית של מרשתי. יצירותיה של מרשתי, ויצירותיהם של אמנים בכלל, מהווים קניין רוחני בלעדי המוגן בזכויות יוצרים. מי שמפר זכויות יוצרים ועושה בהם שימוש שלא כדין, עשוי לשאת בהשלכות הנגזרות מכך. העובדה כי יצירה ספרותית או ביטוי ממנה הפכו להיות שגורים, אינה מתירה עשיית דין עצמי ובפרט לא שימושים שאינם עולים בקנה אחד עם חוק זכויות יוצרים".