עמיר בניון מוכר כמעט בכל בית בישראל בזכות שירים שמדברים בעד עצמם, אך לצד ההצלחה והתהילה בניון, מנהל מאבק עם התמכרות ארוכת שנים שכמעט וחיסלה אותו. כעת, בניון שהיה מכור לסמים בצעירותו, ורק השנה עבר גמילה מאלכוהול, מגלם נרקומן בסדרה "בני אור", סדרה חדשה שתעלה ביום ראשון הקרוב ביס.

כבר בגיל 21, בניון הצעיר סימן וי על גמילה אחת. אומנם, מאז הוא לא נגע בהרואין אך המשיך עם התמכרות לכדורים, אלכוהול ומרשמים. נקודת השבירה הגיעה בזמן הקורונה, שבה הוא הבין שהוא צריך לאשפז את עצמו בשל התמכרותו לאלכוהול. "כבר לא היה לי כוח לסבול", סיפר בניון. "המחלה שלי הכניסה לי לראש את כל הדברים הכי לא טובים שיכולים להיות, היא לא השאירה לי הרבה מקום לרצות להישאר חי".

התפקיד החדש של עמיר בניון (צילום: מתוך
"כבר לא היה לי כוח לסבול"|צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כידוע, שנת הקורונה הייתה נטולת הופעות, אבל אז הגיעה הצעה מפתיעה לשחק בסדרה, ובפעם הראשונה בחייו בניון הסכים. "תמיד פסלתי מבלי לחשוב בכלל", סיפר בניון על ההחלטה לקחת את התפקיד. "אני יכול להביע את הרגש שלי, זה מסביר המון על רגשות של אדם מכור".

העלילה, מתרחשת בבאר שבע ומבוססת באופן רופף על חבורת בני נוער משכונת מצוקה שהחליטו להקים תחנת סמים ייעודית לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון. בניון, יגלם אבא מכור לסמים שיוצא מגמילה ומסבך את בנו בעולם סוחרי הסמים. "אני רק צריך לפתוח מגירה ולהיזכר באחד המקומות שהייתי בהם", משתף בניון.

הבמאי שי כנות, שעבד בין היתר עם יהודה לוי וגל גדות, סיפר שהוא הופתע לחלוטין מהיכולות שהפגין השחקן המתחיל. "בזמן הצילומים הוא נהיה לנו כוכב, פתח את הלב ונחשף מול המצלמה", סיפר הבמאי, "יצא ממנו שחקן טוטאלי".