אחרי ערב גדוש בנאמברים שחדרו לנו עמוק לנשמה, אמש (שני) התמנון סיים את דרכו ב"הזמר במסכה". מתחת לתחפושת המרהיבה, התגלה לא אחר מהשף המצליח חיים כהן, המככב מעל לעשור בתוכניות "מאסטר שף" ו"המטבח המנצח". רגע אחרי החשיפה שגרמה לאופירה אסייג להבטיח לכהן כי היא עוד "תנקום" ותצוץ מאחד הסירים בהפתעה, התמנון בדימוס סיפר מה למד מההשתתפות בשואו הכי גדול במדינה.

בזמן שאיש מחברי הפאנל לא העלה בדעתו שמדובר בשף המצליח, ילדיו זיהו די מהר את אבא שלהם. "הילדים שלי עלו עליי מיד", סיפר חיים, "האמת שאני לא מבין איך השופטים לא עלו עליי, כי זה היה כל כך ברור שזה אני. גם ב'מאסטר שף' עשו לי את המוות ושאלו אם זה אני".

חיים לא נכנע לטרפת הניחושים והכחיש בכל תוקף את ההשערות - בסטורי, ללירון זייד ב"חדשות הבוקר" ואפילו לצוות העובדים שלו במסעדת "יפו - תל אביב". מה שהשף לא ידע, זה שצוות העובדים צפה בו ברגעי החשיפה ולצד ההפתעה הגדולה היו כאלה שדרשו ארוחה. "חיים, אתה מניאק, עלינו עלייך ואנחנו הולכים לשים פה ברמקול את כל השירים ששרת. אתה חייב לנו ארוחה". חיים הסביר את הסיבה שנאלץ לשקר: "אני חתום על קנס של מיליון שקלים. זה לא קשור לקור רוח - זה קשור לבנק".

התמנון -
"יא מלך - איזה ביצוע"|צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

יש לך במסעדה מנה של תמנון?
"לא, אין לי. זאת חיה כל כך חכמה שקשה לי לבשל אותה - קשה לגעת בחיות חכמות מאוד".

השף שאת רוב ימיו מבלה בחום הלוהט של המטבח, סיפר כי החוויה בתוך התחפושת אינה משתווה כלל למטבח - זה חם ומאתגר אפילו יותר. "זה היה כאילו תקעו לי שיפוד בגרון. היה חריץ קטן שיכולתי להציץ ממנו, וכל הזמן פחדתי שאני זז יותר מידי ושאעוף מהבמה - לא יכולתי לראות כלום. זה היה באמת קשה".

במשך יותר מעשור, חיים היה רגיל להיות בצד השני של השולחן - בצד של השופטים. אותם שופטים שהחליטו מי ימשיך את דרכו בתוכנית ומי יודח. החוויה ב"הזמר במסכה" גרמה לו להבין דבר או שניים על איך זה מרגיש כשאתה נמצא בצד השני. "אני הולך להמליץ לחברים שלי השופטים שיעברו דבר כזה. כשאתה בא לתחרות כזאת, אתה לא רוצה לעוף ראשון. וכשאתה מתחיל להתקדם, פתאום מתגנבת לליבך אמונה וזה מתחיל לתעתע בך - אני מבין את זה. יש פה הפקה שמשכנעת אותך שאתה מלך העולם".

השף חיים כהן (צילום: מתוך
השף חיים כהן הוא התמנון ב"הזמר במסכה"|צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

ולשאלת השאלות - האם בליבו של השף המוכשר מסתתרת תשוקה לשירה ורצון להתפתח בתחום? לצערנו, זה לא המקרה. "מזמן ידעתי שאין לי קול", סיפר כהן וחשף תשוקה אחרת מהעבר: "רציתי להיות שחקן". בינינו? אנחנו בטוחים שהוא יהיה שחקן מעולה.