GAME IN
המשחק Lego Marvel Super Heroes 2 (צילום: Game In Mako)
גם גיבורי על משחקים בלגו
|
צילום: Game In Mako

ספיידרן-מן וקפטן אמריקה משחקים בלגו

סקירה: המשחק Lego Marvel Super Heroes הוא משחק הלגו המוצלח ביותר מאז ומעולם. ועדיין - הגימיק כבר די מעייף

ארז רונן | Game In Mako | פורסם 12:51 09.01.18 

שנה גודל אות

כשהייתי קטן היה לי דוד בשם בן. כמה דקות לפני שמצא את מותו במפתיע, הוא לימד אותי לקח חשוב בחיים: "עם כח גדול - באה אחריות גדולה. ועם מותג קולנועי גדול - באה האחריות לעשות לו גירסת לגו".

סדרת משחקי הוידאו של לגו היא ההתגשמות בפועל של הלקח הזה: יש כאלה כמעט לכל מותג המוכר לאדם המערבי. סטאר-וורס, סופרמן, האוונגר'ס, אינדיאנה ג'ונס ועוד ועוד. אם זה יצא לקולנוע והפך לשובר קופות - יהיה לזה משחק לגו.

המשחק החדש בסדרה מוקדש לגיבורי הקומיקס של חברת מארוול. החדשות הטובות: מכל משחקי הלגו בהם שיחקתי בשנים האחרונות, זה המוצלח ביותר. החדשות הפחות טובות: למרות זאת, הגימיק הזה כבר די מעייף.

הכוכב הוא הסיפור

השם של המשחק הוא Lego Marvel Super Heroes 2 - וזה עניין קריטי. זה לא משחק שמקושר ישירות לאחד הסרטים של גיבורי מארוול (כמו האוונג'רס או מגיני היקום) - אלא כזה שמוקדש לכל עשרות גיבורי העל של חברת הקומיקס. יותר ממה שהמשחק הזה מיועד לחובבי קולנוע, הוא מדבר לגיקים של קומיקס.

והגיקים של הקומיקס ימצאו כאן אוצר: במשחק יש למעלה מ-150 דמויות שחיקות, כולל חלק מהגיבורים הכי זניחים בעולם של מארוול. לכל אחת מהדמויות יש דיבוב ייחודי, מהלכים מיוחדים וכו'. בקיצור: לא משנה מי הגיבור האהוב עליכם - כנראה שתוכלו לשחק בו. וזה אדיר.

אדיר לא פחות הוא הסיפור, שבדרך פלא מצליח להדביק בין כל הגיבורים האלה, אפילו במקרים בהם הם בכלל לא מגיעים מאותה תקופת זמן. לא אכביר בספויילרים, רק אספר שקאנג, הנבל הרשע ששולט בזמן, מנסה להוציא לפועל מזימה חדשה, ושרק חיבור בין כל הגיבורים בכל קווי הזמן יוכל לעצור אותה.

חוש ההומור המאפיין את הסרטים של מארוול נוכח גם כאן (וחלק מהדמויות, כמו למשל מגיני היקום, ממש נוצרו בהשראת הסרטים הרבה יותר מסדרת הקומיקס בכיכובם). זה פשוט משחק מצחיק, וזו מעלה גדולה בעולם בו רוב משחקי הוידאו רציניים בצורה לא סבירה. אמנם מי שלא מכיר את הפינות הנידחות של עולם הקומיקס של מארוול יילך לפעמים קצת לאיבוד בנבכי העלילה - אבל גם הוא יבין מי נגד מי ויצחק מהבדיחות הרבות.

המשחק Lego Marvel Super Heroes 2 (צילום: Game In Mako)
קאנג הרשע. זמן זו רק המלצה בשבילו
|
צילום: Game In Mako

אותה גברת בשינוי אדרת

הסיפור מרענן, אבל המשחקיות עצמה, למרבה הצער - פחות.

מי ששיחק במשחק לגו, לא משנה איזה, יודע בדיוק מה מצפה לו כאן: סדרה של שלבים שהגימיק העיקרי בהם הוא שכל העולם עשוי לגו. לבנות הלגו תורמות את עצמן לחידות סביבתיות: מצאו עצמים שאפשר פרקו אותם לגורמים, ואז השתמשו בלבנים כדי להרכיב דברים חדשים שיעזרו לכם לעבור למסך הבא.

זה גימיק נחמד, אבל שיחקתי בו כל כך הרבה פעמים בשנים האחרונות שזה כבר מתחיל לעייף. לטובת המשחק הזה אגיד שהיישום של הגימיק מוצלח: רוב החידות ברורות מספיק ולא מתסכלות, וברוב השלבים צריך גם להבין באיזה גיבור צריך להשתמש כדי לפתור אותן. במשחקים הפחות מוצלחים במותג - אפילו המינימום הזה כבר לא ממש קיים.

פה ושם המשחק שובר את השגרה בכל מיני קטעים מיוחדים, כמו קטעי יריות בחללית או לחימה בין קורי העכביש של ספיידר-מן. השבירה הזו נחוצה ותורמת הרבה לקצב של המשחק, אבל זה לא שהמשחק הופך פתאום למאסטר-פיס. סתם הפסקה נחמדה מהמשחקיות הידועה מראש.

צריך לציין לטובה את האפשרות לשחק בשני שחקנים באותה קונסולה. מעט מדי משחקים מאפשרים לעשות את זה, ובמשחק ידידותי לכל המשפחה כמו זה זה פיתרון מעולה להורים שרוצים לשחק עם הילדים שלהם.

המשחק Lego Marvel Super Heroes 2 (צילום: Game In Mako)
שומרי הגלקסיה: גירסת הלגו
|
צילום: Game In Mako

מי צריך בכלל חידושים?

סביר להניח שאם אתם קונים משחק של לגו אתם יודעים מה אתם הולכים לקבל. במובן הזה, אם עדיין לא התעייפתם מהמשחקים שלו לגו, המשחק הזה הוא בחירה די ברורה: מדובר באחד הטובים שבהם.

גם אם קצת עייפתם מהמשחקים - Marvel Super Heroes 2 יתגמל אתכם על הסבלנות. הסיפור שלו לבדו הוא סיבה מספיק טובה לשחק בו. במיוחד אם אתם גיקים של קומיקס.