סליחה ששוב אנחנו מתחילים, אבל המחירים של אוכל מקסיקני בתל אביב בלתי נתפסים (כבר בקיץ הייתה לנו עם זה בעיה וגם בפופ אפ המדובר התלוננו על זה). נכון שמדובר בעיר הכי יקרה בעולם, ונכון שבשר בארץ לא זול, אבל מפה ללשלם על בוריטו כמעט 60 שקלים קשה שלא ליפול לתלונות בסגנון "רק בתל אביב תמצאו פראיירים כאלה" וכו'. ולעניינו: השבוע אכלנו במסקליטו בתל אביב, מקום חדש ואח קטן למסקל, בר מקסיקני פלורנטינאי וכבר "ותיק" שמגיש את המרגריטה הכי טובה בעיר ומיני מנות אוכל מהמטבח המקסיקני. מסקליטו התמקם בהרצל פינת פלורנטין, על חורבות ארפא'ס, מעוז האוכל הוונצואלי.

נתחיל בדבר שלצערנו יהיה הדבר הכי טוב שנכתוב על מסקליטו והוא הריח שם. וואו, איזה ריח משכר מתנור העץ של המקום ועוד בשיא הקור. זאת הפעם הראשונה בערך שקיווינו שהריח ייתפס לנו בבגדים. התפריט במקום מציע בגדול שלוש מנות: בוריטו, קסדייה וטאקוס במילויים שונים (בקר וטלה, פולד פורק, עוף מפורק ושורשים), כשניתן גם להזמין סלט, קערה ונאצ'וס.

להתחלה לקחנו נאצ'וס בליווי סלסה וסלסת אבוקדו (34 שקלים). הסלסה הייתה למעשה משחה קרה ולא טעימה במיוחד של אבוקדו עם מעט בצל ירוק וכוסברה והסלסה הרגילה הייתה לא רעה, הזכירה בטעמים שלה סחוג ומטבוחה. אנחנו מנחשים שמדובר בנאצ'וס של טרז פסוס, נאצ'וס תירס פריכים וטעימים, אבל גם במקרה הזה התמחור מעט מרגיז.

מסקליטו - נאצ'וס עם סלסה ואבוקדו (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
מסקליטו - נאצ'וס עם סלסה ואבוקדו|צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

המנה השנייה היא מנה שקשה מאוד מאוד להרוס – קסדייה גבינות (34 שקלים). מה יכול להיות רע בטורטיית חיטה ממולאת גבינות? הקסדיות היו טעימות ומספקות (3 יחידות), עם חוטי גבינה נמתחים ומענגים ורוטב חריף-מעושן נחמד לטבילה. נקודת החולשה היא ה"חמוצים" שמגיעים לצדן. אלה לא חמוצים, אלה ירקות שהושרו בחומץ. החמוצים לא טעימים, הם מותירים תחושה קשה בחלל הפה ומוטב לוותר עליהם. אם רוצים בכל זאת לתת הרגשת פינוק אפשר להגיש חמוצים שנכבשו בקפידה או אפילו פנכת שמנת חמוצה/אבוקדו. רק בבקשה לא את החמוצים האלה.

מסקליטו - שלישיית קסדיות גבינות (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
מסקליטו - שלישיית קסדיות גבינות|צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

גם הטאקוס מגיעים בשלישייה (58 שקלים), הפעם בטורטיית תירס. זאת הייתה ההזדמנות שלנו לדגום את שלל המילויים שמוכנים בתנור העצים של המקום: שורשים – מעין תבשיל עיסתי של ירקות שורש ושעועית לימה; עוף מפורק בעגבניות אדומות וירוקות ופולד פורק – חזיר בצ'יפוטלה והדרים. תבשיל השורשים היה די משונה ורחוק מאוד מהטעמים המקסיקניים, ויותר מכל הוא הזכיר לנו גיבץ'. בכלל, יש נוכחות מאוד גבוהה של גזר במסקליטו. הפולד פורק נחמד אבל לא מספיק הדרי והעוף המפורק חביב ותו לא. גם כאן "זכינו" בתוספת "חמוצים".

מסקליטו - שלישיית טאקוס (צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako)
מסקליטו - שלישיית טאקוס|צילום: ניצן לנגר, אוכל טוב, mako

המנה האחרונה שדגמנו הייתה גם הטובה ביותר בארוחה: בוריטו (58 שקלים+5 שקלים תוספת גבינה). זאת גם הייתה הזדמנות לטעום את המילוי האחרון שטרם טעמנו: ברבקואה - בקר וטלה בתפוזים. הבוריטו טעים ומפנק, התבשיל עשיר, מתקתק ונימוח והבוריטו מתגלגל באיזון כיפי: לא יותר מדי אורז, קצת ירקות, שעועית נימוחה ושילוב מדויק של גבינה ובשר. רק המחיר שלו מעט קשה לעיכול.

> שבוע שעבר אכלנו מרק מעולה וכנאפה מצוינת בחיפה

מסקליטו. הרצל 77, תל אביב. לא כשר