אוכל
בא בון סלמון, ק-פה האנוי (צילום: יחסי ציבור)
סלט ויאטנמי שירענן לכולנו את הקיץ
|
צילום: יחסי ציבור

האנוי: ביסטרו ויאטנמי-צרפתי חדש בתל אביב

סלטי אטריות קרים ומתובלים, מנות ספרינג רול קלילות, כריכי באן מי, והמבורגרים בלחמניות מאודות. כל היופי הזה יחכה לכם בקפה האנוי, הסניף התל אביבי החדש של המסעדה הפריזאית המפורסמת. החדשות הרעות? זה יקרה רק במאי. החדשות הטובות: יש לנו סבלנות

גיל גוטקין | אוכל טוב | פורסם 12:34 20.03.17 

שנה גודל אות

המטבח הצרפתי הטביע את חותמו על המטבח הוויאטנמי כבר לפני שנים רבות, עוד כשוויאטנם הייתה מושבה צרפתית מכובדת. אפשר לראות את ההשפעות האלה במאכלים שנחשבים כבר קלאסיקה ויאטמנית כמו הבאגט ופטה הכבד בכריך הבאן מי המפורסם, או קינוח הבאן פלאן שהוא בעצם העתק כמעט זהה של קרם הקרמל הצרפתי. מה הפלא אם כן שמסעדת האנוי קפה (המילה קפה נכתבת בהגייה הויאטמנית שלה, Ca Phe) בפריז נחשבת כבר שנים לאחד המקומות האהובים והטרנדיים בעיר?

לשמחתנו (וכן, כמובן שגם לשמחתכם), במאי הקרוב תפתח המסעדה הפופולרית סניף ראשון בתל אביב, אותו יפתחו הבעלים עמנואל דיין וקלוד לוזן שבבעלותם עוד כ-40 מסעדות בצרפת ובכל רחבי העולם. כמו לא מעט מקומות בזמן שנפתחו כאן לאחרונה (כמו מתחם אמריקה לדוגמה), האנוי קפה היא לא רק מסעדה, אלא אוסף של כמה מקומות שיתפרשו על פני 600 מטרים מרובעים ויכללו חוץ מהמסעדה גם דוכן מיצים בכבישה קרה, אזור מיוחד שיציע מנות טייק אווי, בר מרכזי ובר נוסף במרתף שיהיה פתוח רק בשעות הערב.

מרק פו, ק-פה האנוי (צילום: יחסי ציבור)
מרק פו ויאטנמי, קפה האנוי
|
צילום: יחסי ציבור

על תפריט המסעדה הופקדה השפית נופר זוהר, יוצאת "משחקי השף", שעבדה בעבר אצל מאיר אדוני במסעדות כתית והמזללה, וגם אצל אייל שני בצפון אברקסס. זוהר נסעה למספר שבועות לפריז כדי להתמחות אצל השפים של מסעדת האם, והתפריט שתרכיב יהיה דומה לתפריט הפריזאי עם התאמות לקהל הישראלי כמובן. זוהר צפויה לחזור ארצה עם חומרי גלם שיובאו לארץ במיוחד עבור המסעדה, וחלקם יהיו חומרי גלם שמגיעים בפעם הראשונה לישראל.


 

אז מה מצפה לנו בתפריט? על פי מסעדת האם, כמובן שנוכל למצוא כאן את מרק הפו הוויאטמני והמפורסם שמכיל אטריות אורז, בשר בקר והמון עשבי תיבול רעננים. חוץ ממנו יופיע בתפריט גם סלט הבו באן הוויאטנמי, המבוסס על אטריות זכוכית קרות, ויגיע בכמה גרסאות כמו בקר עם למון גראס, סלמון עם אבוקדו ומנגו או עוף עם צ'אטני של אננס מקורמל. המבורגרים בלחמניות באו מאודות יגיעו גם כן בכמה סוגים כמו בקר עם פטריות שיטאקי ופורצ'יני יחד עם שמן כמהין, או המבורגר סלמון עם מלפפון, נענע וכוסברה. עוד תמצאו כאן כמה סוגי נאמס (האגרול הוויאטנמי) עם סלמון, מנגו ופטריות או קינואה, בקר ופטריות שיטאקה. כמו כן, צפויות להיכנס לתפריט גם כמה אופציות טבעוניות.

ספרינג רול מנגו וסלמון, ק-פה האנוי (צילום: יחסי ציבור)
ספרינג רול מנגו, פטריות וסלמון, קפה האנוי
|
צילום: יחסי ציבור

על תפריט האלכוהול הופקדו המיקסולוגים יותם שילה ודן קרייצר שבנו תפריט מרענן שיתאים לאוכל הוויאטמני העוקצני והמלא העשבי התיבול. למרות שהתפריט והמחירים בו עדיין לא נסגרו באופן סופי, מבטיחים לנו בסניף התל אביבי שהתמחור יהיה שפוי בדיוק כמו במסעדה הפריזאית, עם מחירים שינועו בין 70 ל-80 שקלים לארוחת צהריים מלאה ו-130-150 שקלים לארוחת ערב. אם לא היו לנו מספיק סיבות לחכות לקיץ שכבר יגיע, הנה הצטרפה לה עוד סיבה רצינית ביותר.

האנוי קפה, כיכר מלכי ישראל 3 (פינת פרישמן), תל אביב. הפתיחה בתחילת מאי 2017