"מסתבר שאני עושה סקנדלים": אמנם אנחנו לא מכירים הרבה זמן את מתמודדת "מאסטר שף" ליאור שנידמן, אבל אחרי היכרות קצרה כבר הגענו למסקנה ברורה: אי אפשר להישאר אדישים כלפיה. עד כה, הספיקה לעורר מספר סערות ברשתות החברתיות ובריאיון ל"גלית ואילנית" היא הודתה: "כמו כל דבר שהתמודדתי איתו בחיים, אפשר להשתבלל ולבכות או לגדול מזה".

רגע לפני שנראה אותה נכנסת פעם נוספת למטבח (פרק חדש במוצאי שבת, אחרי החדשות, ערוץ 12), שנידמן התייחסה לעימות עם אסתר ביטון, לאתגרים שחיזקו אותה בחיים ולסרטון שהעלתה לאינסטגרם והפך לוויראלי. "הזמנתי את כל החברים אליי ביום האודישן לצפות, אני מאוד אוהבת לארח. הייתה חגיגה, וכשהכנתי בבוקר את הבאנים הייתי בלי בגדים", אמרה.

ואז?
"זה היה נורא יפה, שמתי מוזיקה, הדלקתי נרות ואמרתי שאצלם את זה. זה היה מגניב ואומנותי".

ולא הבנת שאת ב"מאסטר שף" וכבר מכירים אותך?
"לא, לא חשבתי על זה. זה הצחיק מאוד כי הבאנים, מה לעשות, קצת דומים לציצים".

למרות ששנידמן ומשפחתה רגילים לאכול במסעדות טובות ולטייל ברחבי העולם, הבשלנית שיתפה כי גם בבית יש אוכל לא רע. "ההורים וסבתא שלי מבשלים מעולה. נכון, אנחנו גם נוסעים הרבה בעולם ומשם הגיעה ההשראה למנת האודישן. היינו ביפן בטיול אחרי צבא, אכלתי שם באן במילוי שעועית", סיפרה. "כשקיבלתי את העדשים בתחרות לא ידעתי מה להכין, אבל זה הזכיר לי את המנה אז חשבתי לנסות את זה. זה היה טעים ומגניב, לא האמנתי שזה מעדשים".

הגעת ל"מאסטר שף" בתקופה שאת מחפשת את עצמך.
"כן, הייתה לי תקופה ארוכה של דיכאון, למדתי משהו שאני לא רוצה, הייתי חולה ויצאתי בעקבות המשבר למסע על מה אני אוהבת. אני אדם סקרן, אוהבת הרפתקאות ואמרתי: 'יאללה, אלך על זה'. הסתכלתי על זה כחוויה, עוד אחת. נהניתי בטירוף בלי לחשוב אם אנצח או לא".

והיה גם את התקרית עם אסתר ביטון במהלך אתגר "מירוץ השליחים", עימות שגרר גם תגובות קשות. "קיבלתי עשרות תגובות מזעזעות ופוגעות. נכנסתי למשימה אחרונה וכשהגעתי היה כאוס, שום דבר לא היה מוכן והייתי צריכה להכין מנה מאפס", נזכרה. "אסתר רק טיגנה עוף בלי תיבול והייתי בהלם. היא הייתה בלחץ והעבירה לי את המשימה, ויצא לה קצת אגרסיבי. בסוף עשיתי על זה צחוקים".

אבל התגובות לא היו קלילות.
"כמו כל דבר בחיים שהתמודדתי איתו, מחלה או קושי, יש רגע של בחירה. אפשר להשתבלל ולבכות או לגדול מזה. העליתי סטורי של תגובות שמאוד הצחיקו אותי. בחרתי ללכת מעל זה ואלו רגעים שמאוד מחזקים את הידיעה שאני טובה".

יש רצון להפוך את זה למקצוע?
"זה תחביב מאוד מושקע שלי. אני נהנית לארח, ליצור. אין לי רצון לפתוח מסעדה, זה קשה בעיקר בארץ. דווקא כן העולם של טלוויזיה, ליצור ולצלם. זה פתח לי שער מסוים".