בעולם שבו כל זב חוטם מעלה לטיקטוק טיפ כושל וזוכה לפופולריות אינסופית, הטיפים של מרתה סטיוארט שומרים על יציבות כמו אי שמשי בלב ים סוער. אם מרתה מציעה משהו, היא יודעת על מה היא מדברת, ואתם יכולים להיות בטוחים שלא מדובר בסתם קשקוש שמצטלם טוב (או במקרה העוד יותר גרוע, שנערך טוב). 

רבים עוד זוכרים לסטיוארט את טיפ המקושקשת במקציף החלב הסנסציוני שלה - במקום להשתמש במחבת היא קשקשה בכוס ביצים עם חמאה ומלח, ופשוט תחבה פנימה את הצינור מקציף החלב של מכונת הקפה שלה. התוצאה הייתה ביצה מצוינת, גם אם מוזרה משהו (אגב, בעקבות אותו סיפור גילתה כתבת ה"אינסיידר" שהקצפה של חלב לפני הוספתו לביצה גורם לחביתה הרגילה לצאת אוורירית ביותר. שווה ניסיון!).

אבל טיפ הביצים הנוכחי של מרתה סטיוארט הוא אחר, ואם יורשה לנו - שפוי בהרבה. סטיוארט מספרת שאת הביצים המקושקשות שלה היא לא מטגנת בשמן או בסתם חמאה אלא בחמאה מזוקקת, מה שמניב את "הביצים המקושקשות הטובות ביותר בעולם כולו", לדבריה. "לביצים מקושקשות יש נטייה לצאת מבושלות מדי או פשוט לא מאוד טעימות, ואילו כשמטגנים אותן בחמאה מזוקקת הן יוצאות מוזהבות ומדהימות".

מה זה בכלל חמאה מזוקקת?

חמאה מזוקקת היא מה שנשאר בחמאה אחרי שמוציאים ממנה את מוצקי החלב ומשאירים רק את השומן הטהור. החמאה המתקבלת, הנקראת גם סמנה או גהי, יכולה להישמר זמן רב יותר, ואפשר לבשל איתה בטמפרטורות גבוהות יותר מבלי שתישרף.

איך מכינים חמאה מזוקקת?

בקלות! מחממים חמאה בסיר בינוני בעל תחתית כבדה על האש הכי נמוכה שאפשר. מסירים את הקצף שמצטבר למעלה. כשלא נוצר עוד קצף מכבים את האש, וממתינים שהחמאה תיפרד לשומן ולמוצקים, שישקעו בתחתית הסיר. מסננים בעדינות דרך בד חיתול (מומלץ שתי שכבות). השומן הנקי הוא הוא החמאה המזוקקת.