אוכל

7 מתכונים לאנשים שלא יודעים לאפות

זה שאתם לא מכירים את מגע הידית של התנור לא אומר שאתם מקרה אבוד. מה פתאום. רגע לפני העונה החדשה של "בייק אוף" אספנו עבורכם כמה מתכונים סופר פשוטים למתוקים סופר טעימים, שמצריכים באמת אפס כישרון. מוכנים?

אוכל טוב | פורסם 15:36 11.01.18 

שנה גודל אות

חיתוכיות שוקולד וביסקוויטים (צילום: נטלי לוין, אוכל טוב)
חיתוכיות שוקולד וביסקוויטים. קצת פחות מכלום עבודה
|
צילום: נטלי לוין, אוכל טוב

חיתוכיות שוקולד וביסקוויטים הכי קלות בעולם

אנחנו יודעים, אתם לא יודעים לאפות, אבל עוגת ביסקוויטים זה כבר כן בטריטוריה שלכם, נכון? וגם כדורי שוקולד, אפשר לשער? אוקיי, אז עכשיו תנו לקחת אתכם לשלב הבא, שהוא במובן מסוים בכלל שלב אחורה, וללמד אתכם להכין חיתוכיות - אבל לא מהסוג שאתם חושבים. בשביל החיתוכיות הספציפיות האלה לא צריך להדליק תנור, לא צריך כמעט כלום בעצם, רק להצטייד ברכיבים הבאים: שוקולד, ביסקוויטים ושמנת מתוקה. נכון שזה אש?

>> למתכון: חיתוכיות שוקולד וביסקוויטים הכי קלות בעולם

מאפינס שוקולד צ'יפס (צילום: vm2002, Shutterstock)
מאפינס שוקולד צ'יפס. תמיד צריך במקפיא
|
צילום: vm2002, Shutterstock

מאפינס שוקולד צ'יפס

 המאפינס האלה משתייכים לקטגוריית ה"תמיד יש שטוב במקפיא", ולמרות שאתם כנראה לא אלה שבזכותם יש במקפיא אוצרות - אנחנו מבטיחים שגם אתם יכולים להכין אותם. קחו תבנית מאפינס, שמנו אותה או הניחו בפנים מנז'טים - וצאו לדרך. 7 מרכיבים כולל הכל, והתוצאה: דשנה ומפנקת, רכת, עסיסית ומפוצצת שוקולד.

>> למתכון: מאפינס שוקולד צ'יפס

 

עוגת מייפל (צילום: קרן אגם, אוכל טוב)
עוגת מייפל. שומרת על מקום של כבוד כבר עשורים
|
צילום: קרן אגם, אוכל טוב

עוגת מייפל בחושה

הבנו, אתם לא יודעים לאפות, אבל בשביל העוגה הזאת באמת שלא צריך הרבה יותר מזוג ידיים (האמת, יש מצב שאפשר להסתדר עם אחת) וזוג עיניים. התוצאה, על כל פנים, היא עוגה מושלמת לקפה, כזו ששמה הולך לפניה כבר לפחות שני עשורים, ולא בכדי.  

>> למתכון: עוגת מייפל בחושה

עוגת שוקולד רכה - רינג (צילום: קרן אגם, אוכל טוב)
עוגת שוקולד קלה. ורכה. וטעימה ממש
|
צילום: קרן אגם, אוכל טוב

עוגת שוקולד

חובב אפייה או לא חובב אפייה, כל אדם חייב לדעת שהוא במרחק 40 דקות מעוגת שוקולד פשוטה. זאת יכולה להיות עוגת שוקולית, אבל אם אתם מאלה שלא בכל רגע נתון יש להם בארון קופסה של אבקה להכנת שוקו ממותק - הרשו לנו להכיר לכם את עוגת השוקולד הבאה: היא רכה, היא עסיסית, היא טעימה נורא, בעיקר כשהיא טרייה, והיא אפילו לא מלכלכת יותר מדי כלים.

>> למתכון: עוגת שוקולד קלה 

עוגת תפוחים של חן ואלון (צילום: חן ואלון קורן, אוכל טוב)
עוגת התפוחים של חן ואלון. אימצנו
|
צילום: חן ואלון קורן, אוכל טוב

 עוגת תפוחים

בכל שנותינו כאופים יש שתי עוגות תפוחים שנכנסו לנו ללב: אחת היא עוגת התפוחים המהירה של שרית נובק, שהיא באמת מופת של זריזות ויחסי עלות-תועלת, והשנייה היא עוגת התפוחים של חן ואלון קורן, "עוגת התפוחים של איתוש" הם קוראים לה, שנכנסה לחיינו רק לאחרונה אבל מאז לא יצאה. יש בה יוגורט - אולי זה הסוד - וכל כולה משדרת רוך ובית ונוחם. שימו לב, אפשר להכין עם הציפוי, אבל אפשר גם בלי.

>> למתכון: עוגת תפוחים של חן ואלון

עוגת גבינה בכוס (צילום: חן שוקרון, אוכל טוב)
עוגת גבינה בכוס. אפילו חמאה לא חייבים
|
צילום: חן שוקרון, אוכל טוב

עוגת גבינה בכוס

לא צריך להגיד לנו, עוגת גבינה אפויה זה גדול עליכם. אנחנו מבינים, גם עלינו. אבל לא זאת העוגה שאנחנו מציעים לכם כאן. למעשה, אפילו קשה לקרוא לה עוגה, כי לא אופים בה כלום והיא אפילו לא מגיעה בתבנית. עוגת הגבינה שאנחנו מציעים לכם היא סוג של קינוח כוסות: בתחתית הכוס מפזרים פירורי ביסקוויטים (אפשר מהודקים עם חמאה אבל אפשר גם סתם כך), ועליהם קרם סופר פשוט של גבינה לבנה, שמנת מתוקה וקצת לימון. 

הערה חשובה: כשאתם מגיעים לחלק של "מעבירים לשקית זילוף" - אל תילחצו. את הקרם אפשר להעביר לכוס גם בכף ושום דבר לא קורה. תאמינו לנו, ניסינו.

>> למתכון: עוגת גבינה בכוס

עוגת פקאנים ומייפל (צילום: ענבל לביא, אוכל טוב)
עוגת פקאנים ומייפל. מלכה
|
צילום: ענבל לביא, אוכל טוב

עוגת פקאנים וקינמון

מודים, לסיום בחרנו עוגה שהיא פחות קלה מהכי בעולם, אבל היא עדיין, איך לומר: לא בלתי קלה. צריך מיקסר (אבל מספיק ידני, שקונים אפילו בסופר), לא שופכים את כל הבלילה לתבנית וסוגרים עניין, אלא שופכים חצי, מפזרים קצת טובין ומוסיפים את החצי השני - אבל עדיין. נשבעים לכם שזה פשוט, ויותר מזה - נשבעים לכם שזה שווה כל שנייה.

>> למתכון: עוגת פקאנים וקינמון