הקורונה הביאה איתה עלייה משמעותית ברכישות אונליין ובעקבותיה את עלייתן של קבוצות המבצעים והצרכנות פייסבוק. עשרות קבוצות מבצעים והמלצות התווספו לאילו הקיימות, מתחרות ביניהן על ההמלצות הכי טובות וכמובן על המבצעים הכי טובים שמנהלי הקבוצה יצלחו להשיג לחברים בה.

ההערכה בשוק שמדובר בין 50-100 קבוצות, חלקן הגדול הן קבוצות קטנות אך חלקן הצליחו לפרוץ דרך. קיימות גם מגוון קבוצות ייעודיות לתחומי עניין ספציפיים, קבוצת צרכנות לאיפור, למוצרי פארם, לתינוקות , לספורט ועוד.
מעבר להמלצות הקנייה ולמבצעים, מנהלי קבוצות עם ניסיון, ידריכו את החברים בה איך להשיג מבצעים טובים יותר, איך לקנות במאתרים בחו"ל, ממה להיזהר, אילו אתרים מספקים משלוח חינם ולאילו יש מבצעים מיוחדים על השילוחים.

בימים שבהם כבר אי אפשר לטוס, חלק מהממבצעים ומהמותגים שמוצעים נהיים רלוונטים מתמיד. הבאנו לכם את 10 המובילות: 


ליידי חיסכון 

קבוצה חדשה שתפסה תאוצה מאוד מאוד מהר בזכות אין ספור המבצעים שהיא מציעה לחבריה על בסיס יום יומי. הייחודיות של הקבוצה היא במבצעים בלעדיים ומאוד אטרקטיבים עם פינות שונות: פינת ליידי FREE, פינת ליידי סטוק למוצרים בכמויות, פינת ליידי חופש לטיסות וחופשות, ופינת חדשנות עם הנחות למוצרים פורצי דרך.I NEED IT

מוצרים מחו"ל, בעיקר גאג'טים ומוצרים "כבדים" כמו שואבי אבק רובוטיים, ציוד מחשב ואפילו סמארטפונים. מנהל הקבוצה מעדכן את החברים על דילים יומיים, מבצעי שילוח חד פעמיים ומאפשר פינה בה החברים מבקשים שימצא להם דילים על מוצרים שהם רוצים לרכוש.ALIBUY

הקבוצה האולטימטיבית לענק הקניות הסיני אליאקספרס,אבל לא רק. גם אתרי מכירות סינים אחרים לגמרי תופסים והרעיון הכללי הוא המלצות על גאג'טים. בקבוצה תמצאו המלצות, סקירות, מבצעים, קופונים, טיפים והמון הסברים על ניהול חיפוש ומוכרים אמינים באתר.

Outravel - קניה חכמה של ציוד טיולים ,קמפינג ועוד

שני חולי טבע, טיולים ופריקים לציוד טיולים הקימו את הקבוצה במטרה למצוא את המוצרים הכי מומלצים במחירים הכי טובים. בקבוצה תוכלו למצוא קבוצות רכישה בחנויות אמינות בארץ, עזרה בקנייה ברשת ועזרה ביצירת קשר שירות הלקוחות של האתרים במידת הצורך.

שלט סייל בחנות בלונדון (צילום: יחסי ציבור, Getty images)
LONDON - JULY 13: Shoppers walk past a store window during the 'Summer Sale' event July 13, 2002 in London, England. The sale period entices costomers with deep discounts. (Photo by Scott Barbour/Getty Images)|צילום: יחסי ציבור, Getty images

דולצ'ה ויטה (ואיי-הרב גם)

הקבוצה למציאת ויטמינים, תוספי תזונה ומוצרים טבעיים, בעיקר מהאתרים: ויטקוסט ואייהרב אבל גם תוכלו למצוא המלצות מאתרי ביוטי נוספים. מעבר להנחות, הקופונים והידיעות על מוצרים חדשים ומעניינים, חברי הקבוצה מתייעצים בינהם על בעיות שונות שיש להם בגוף ואיך ניתן לפתור אותם באמצעות הרפואה הטבעית.

צ'יפ ספורט Cheap Sports

מטרת הקבוצה היא לעזור לספורטאים להוזיל את עלויות האביזרים שנמכרים במחירים מופרזים בארץ. כאן תמצאו המלצות על ציוד ספורט, אביזרים, וביגוד ספורט המיועד לרכיבת אופניים, ריצה, שחיה, כדורגל, כדורסל, טריאתלון, ועוד.

אמהות קונות ביחד

הקבוצה הגדולה ברשת להמלצות על מוצרים שניתנים לרכישה בארץ, פרסומים על מבצעים ומסיבות רכישה המוניות שחצו את גבולות האונליין לחיים האמיתיים. אחת לתקופה, מנהלות הקבוצה סוגרות עם חנות מקומית אירוע מכירה לחברות הקבוצה בלבד בהנחות משתלמות במיוחד.

רעות תקני לי

אחת הקבוצות הותיקות ברשת שהתחילה בתור המלצות על מוצרים מאתרים בחו"ל, הדרכות קנייה ועדכונים על מבצעים, וכיום יוצרת שיתופי פעולה גם עם חנויות בארץ. מנהלת הקבוצה מאפשרת אחת לכמה זמן להתייעץ איתה בפוסט ולבקש ממנה לחפש מוצרים בזול.

ליז קופוני - צרכנות, מבצעים והטבות

קבוצה בה מרוכזים בעיקר ידיעות על מבצעים בחנויות בארץ, המלצות קנייה וקבוצות רכישה שמנהלת הקבוצה משיגה לחברי הקבוצה.


מכורי איפור אנונימיים-הקבוצה הרשמית משנת 2009

למרות שהרעיון מאחורי הקבוצה הוא דיונים, התייעצויות והעלאת עבודות של מאפרים ומאפרות, יש לא מעט המלצות ועדכונים על מבצעים ורכישות בזול של מוצרי איפור מהארץ ומעולם.