מזל טוב! בקרוב אתם עוברים לדירה חדשה בפרויקט המגורים היוקרתי בעיר. הודעתם לכולם, יש כבר תאריך לחנוכת בית וכל הבגדים בארגזים. עם זאת, מעבר דירה שנעשה בצורה רשלנית יכול לגרום לבועה להתפוצץ. אז בשביל למנוע את עוגמת הנפש, בדקנו מול המומחים של "המובילים בישראל" מה הטעויות שכולם עושים – חוץ ממכם:

כלל #1: אל תשכחו להשוות בין מובילים

אחת הטעויות הנפוצות בתחום ההובלות היא לוותר על השוואת מחירים. בפועל, גם אם המוביל טוען שמדובר במחיר הטוב ביותר, תבדקו אותו ואל תמהרו לסגור.

בנוסף, אל תתביישו לבקש מהמוביל הצעת מחיר מפורטת לגבי התכולה של הדירה שלכם: כמות הרהיטים, רהיטים אשר דורשים פירוק והרכבה, ארגזים, שירותי מנוף במידת הצורך ועוד.

כלל #2: אל תשכחו לבדוק אם התכולה שלכם מבוטחת

לקוחות רבים לא שואלים את המוביל שלהם האם התכולה מבוטחת. לחלקנו זה אולי נראה מובן מאליו, אך כאשר מערבבים חוסר ידע בתחום עם אופטימיות רבה – התוצאה עלולה להיות הרת אסון.

כמו כן, זכרו שמובילים רבים נוטים לבטח את המשאית ואת תכולתה כחלק מביטוח החובה, אך לא את הציוד האישי שלכם. לכן, בדקו מול המוביל מה מכוסה, באיזה מצבים ומה האחריות מצידו בעת הצורך.

פינוי דירה (צילום: Shutterstock)
אל תשכחו לבדוק אם התכולה שלכם מבוטחת|צילום: Shutterstock

כלל #3: אל תזמינו הובלה לאמצע היום

כאשר אתם מזמינים הובלה לאמצע היום, אתם צריכים לצאת מנקודת הנחה שהמוביל עובד מהבוקר ולכן יוכלו לצוץ עיכובים שלא באשמתו. לכם זה עלול לעכב את זמן המעבר ואף לגרום ליום חופש נוסף שגם לא תכננתם וגם עולה לכם עוד כסף. אז מה עושים? פשוט מזמינים מראש ודואגים להיות הראשונים ברשימה בתאריך המיועד.

כלל #4: עוברים דירה בקיץ? אל תחכו לרגע האחרון!

עונתיות משפיעה רבות על מעבר הדירה. כך למשל רוב מעברי הדירה נעשים בחודשי הקיץ, בגלל החופש הגדול בבתי הספר וגם בגלל פגרת הלימודים של הסטודנטים. במקביל, ניתן לראות עלייה משמעותית במחיר בחודשי יולי-ספטמבר לעומת החורף.

ההמלצה בהקשר הזה היא לקבוע את ההובלה לפחות כחודש לפני מעבר הדירה. לעומת זאת, אם תחכו לרגע האחרון, אתם עלולים להישאר עם חור גדול בכיס ולעיתים גם בלי מוביל.

מעבר דירה (צילום: shutterstock By 4 PM production)
רוב מעברי הדירה נעשים בחודשי הקיץ|צילום: shutterstock By 4 PM production

כלל #5: לא לקחת מוביל בלי המלצות

אף אחד מאתנו לא בוחר מוסך לפני שהוא מקבל המלצות, שואל חברים ובודק באינטרנט. זה אמור להיות דומה גם כאשר אנו מחפשים הובלה: בסופו של דבר, מדובר פה בציוד שצברנו לאורך השנים ובערך שיכול להסתכם במאות אלפי שקלים.

המלצות על שירותי הובלות תוכלו לאסוף ברשתות החברתיות, בחיפוש בגוגל או דרך חברים וקולגות לעבודה. דרך אגב, זה לא בושה לבקש מהמוביל פרטים על לקוחות קודמים ולפנות אליהם ישירות לפני שחותמים על העסקה.

מה הקשר בין העיר להובלה?

סוג ההובלה יכול להשתנות מעיר לעיר. בעיר קטנה, יש כמה הובלות מדי יום כי מרחק הנסיעה קצר, אבל חברת ההובלות צריכה לתכנן היטב את לוח הזמנים. מנגד, כאשר מדובר בהובלה בערים גדולות או הובלות בין עירוניות – המוביל צריך להיות בעל מיומנות גבוהה מבחינת רמת הנהיגה, התכנון הלוגיסטי ותהליך ההעברה.

אבל יש לזה פתרון: אתר כמו "המובילים בישראל" למשל מוריד לכם דאגה אחת מהראש והוא מאפשר להזמין הובלה מכל אזור בארץ ואף מעניק התחייבות לבעלי המקצוע המובילים בתחום. ההמלצות? מדברות בעד עצמן.

לפרטים נוספים ויצירת קשר: 053-7931-381.

ניתן להזמין הובלה דרך אתר המובילים בישראל: https://www.moving-israel.co.il