איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל, מסר הבוקר (ראשון) ליו"ר הדירקטוריון וחברי דירקטוריון החברה הודעה על סיום עבודתו. מועד התפטרותו בפועל נקבע ל-31 במרץ. לאחרונה עלתה שופרסל לכותרות בשל מספר סערות שבהן הייתה מעורבת. בין השאר נחשף כי החברה מפעילה "אתר סודי" שמיועד לקהל החרדי ומציע מחרים זולים יותר, וזמן קצר לאחר מכן פשטה רשות התחרות על משרדי החברה בחשד לתיאום מחירים והמנכ"ל אברכהן נחקר.

"בתום 10 שנים בתפקיד מנכ"ל קבוצת שופרסל ויותר מ-21 שנים שבהן עבדתי בחברה במגוון תפקידים החלטתי שהגיע העת לסיום פרק מדהים בחיי. פרק מאתגר ומספק מאוד", כתב אבכהן בהודעתו. הדירקטוריון החליט להקים מיידית ועדת איתור, לאיתור מנכ"ל חדש לחברה.

מר יקי ודמני יו"ר דירקטוריון החברה, חברי הדירקטוריון וההנהלה בקבוצת שופרסל הודו למר אברכהן על תרומתו העצומה לחברה במהלך שנות עבודתו הרבות בה, מתוכן 10 שנים כמנכ"ל החברה. "מר אברכהן עיצב והנחיל בחברה את ערכי הליבה שלה – שירות ומקצוענות, איכות, הוגנות, חדשנות, ישראליות ומחויבות לעובדים, והוביל את החברה למצוינות והישגים רבים, ומיצובה כחברה המצטיינת והמובילה בישראל בתחום הקמעונאות", נמסר.

בשעה זו לא ברור מה הסיבה לעזיבתו של אברכהן. בעקבות פרסומים שונים על כוונתו לעזוב לרשת מתחרה מסר דובר שופרסל בשמו של אברכהן כי הוא מכחיש בכל תוקף את הנאמר לגבי כוונתו כביכול לעבור לנהל את רשת יינות ביתן, "לא היה ולא נברא", מסר. 

הסערות האחרונות בשופרסל

בתחילת נובמבר נחשף בחדשות 12 האתר הסודי "שופרסל מהדרין", חשיפה שעוררה סערה וביקורת קשה על התנהלות הרשת. באתר, שהיה מיועד לציבור החרדי וביצע משלוחים רק לאזורים שבהם רוב של אוכלוסייה חרדית, הוצעו מוצרים זהים לאלה שהוצעו לקהל הרחב רק במחירים זולים משמעותית. בעקבות החשיפה והביקורת הציבורית החליטה הרשת להקפיא את פעילות האתר. 

כשבוע לאחר החשיפה פשטה רשות התחרות על משרדי חברת שופרסל בחשד כי רשת השיווק פעלה לתיאום מחירים, זאת בעקבות ראיונות רבים של מנכ"ל החברה ובכירים נוספים בענף שהצהירו על כוונותיהם להעלות מחירים של מגוון מוצרים. נציגי הרשות חקרו בכירים בחברה, ביניהם גם את אברכהן עצמו. בהמשך חקרה הרשות בכירים ברשתות שיווק נוספות.

בעקבות החקירה כינסה ועדת הכלכלה דיון בנושא עליות המחירים, שבו השתתפו בכירים בענף, הבולטים ביניהם - אברכהן משופרסל ורמי לוי, שזומן גם הוא לחקירה ברשות התחרות. במהלך הדיון נשאל אברכהן אם תיאם מחירים והשיב בזעם: "תגידו אתם נרמליים? אני עונה לך על השאלה – לא".