עקב המצב ההולך ומחריף ישנו חוסר משמעותי בציוד נשימתי בישראל. משה כהן מנכ"ל יד שרה קורא לגיוס: "מתנדבי יד שרה ממשיכים לפעול למען אזרחי ישראל ולספק את מיטב המכשור והציוד הרפואי הנשימתי לבית החולה. אנו בעיצומו של קמפיין לגיוס תרומות להשלמת הציוד הרפואי והמטרה היא לגייס 10 מיליון דולר, להטסה דחופה של 5,000 מחוללי חמצן, 1,000 בלוני חמצן ושעונים, 220 מכונות הנשמה ו-7,200 מיטות אשפוז. אנו קוראים לאזרחי ישראל להשתתף בגבעת החירום הזו להצלת חיים".

יד שרה תספק מכונות הנשמה לא פולשניות המיועדת למצב בו מערכת הנשימה מתקשה לתפקד. המכונות פועלות להנשמה מלאכותית, כעזרה ראשונה. להנשמה לא פולשנית ישנן יתרונות משמעותיים, מעבר לנוחות (דרך האף והפה), מחקרים הראו ירידה משמעותית במקרי מוות כתוצאה מסיבוכי הנשמה בעת שימוש בהנשמה לא פולשנית.

יד שרה1 (צילום: יד שרה)
צילום: יד שרה

כידוע, הווירוס פוגע במערכת הנשימה, גם בצד החלשת הפעילות העצבית - שאיפה/נשיפה וגם בצד יכולת הריאות לספוג ו'לעבד' חמצן. הריאות נפגעות ומתמלאות בכיח עד למצב של חנק (אספירציה) ה"י , מכשירי הנשמה לא פולשנית מתקדמים התבררו כקריטיים בטיפול בסבב הזה של המגיפה בכל העולם, מהסיבות הבאות:

  • מניעת התדרדרות נשימתי המביא למוות חלילה.
  • לאלו שכבר בבית חולים, התאוששות ושחרור מהיר הביתה בתמיכת המכשירים הנ"ל.

מחוללי החמצן ובלוני החמצן עוזרים לאלפי חולים הסובלים ממחלות COPD ומחלת ריאות, אסטמה וכדומה.
קמפיין 'יד שרה נותנים את הנשימה' עלה ברשתות החברתיות ובסושיאל ונרתמו לקדם אותו עשרות אמנים, ידוענים ומשפיעני רשת.

לתרומות לחצו כאן