לפני כמה ימים, באחת הערים במרכז הארץ, שליח של חברת השליחויות 'וולט' קיבל הזמנה למסירת פיצה לזוג סטודנטים. עד כאן סיפור סטנדרטי לגמרי, אלא שכשהשליח הגיע לבניין בו מתגוררים הסטודנטים, הוא הבחין בא', שטיילה באותו זמן עם כלבה, והתמוטט על הרצפה.

"החזקתי ביד את הכלב שלי כשראיתי אותו על הרצפה,, שחזרה א'. הוא אמר שהוא חייב עזרה לקום. לא חשדתי בכלום. אני טיפוס שאוהבת לעזור לאנשים. הוא ביקש לחבק אותי כדי שאתמוך שיוכל לקום. סירבתי בתוקף. זה נשמע לי מוזר מאוד, אבל הוא סיפר שעבר איזה ניתוח באחת הרגליים".

א' מספרת שהשליח עמד על כך שהוא חייב לחבק אותה כדי לקום. כשנאותה לכך, היא הבינה שאולי עשתה טעות. "עזרתי לו לקום, תוך כדי הוא חיבק אותי ובמשך שתיים, שלוש דקות של הליכה נגע לי בחזה ואחר כך התיישב על מעין כיסא בגינה".

לדבריה, בשלב מסוים צעקה לעבר שכנה בבניין כדי שתושיט עזרה לשליח, והיא מיהרה לרוץ נסערת לחבריה שחיכו לפיצה, וסיפרה להם את מה שעשה לה.


"הייתי בהלם ממה שהשליח עשה לי ומיהרתי לספר ל-ע' השותף שלי בדירה. הייתי נסערת מאוד. זו הייתה הטרדה מינית קשה. אני בכלל לא מכירה את השליח הזה מעולם לא נפגשתי בו. עוד הספקתי לראות אותו יושב ומחייך על הכיסא", סיפרה א', "אני –ו-ע' ירדנו למטה והשליח נעלם כלא היה. זה העלה בי את החשש שהוא ביים את הכול. הרי אם הוא סבל מכאבים חזקים בברכיים הוא היה צריך להישאר במקום. למה הוא נעלם? כי הוא הבין שהוא עשה מעשה חמור".

א' ו-ע' התקשרו לשירות הלקוחות של וולט ודרשו את פרטי השליח.

"רציתי את הפרטים שלו כדי להגיש נגדו תלונה במשטרה אבל נציגי וולט סירבו וטענו שהם לא מוכנים למסור פרטים של אנשים שעובדים מולם", סיפרה, "הסברתי להם שהוא הטריד אותי מינית ומחובתם למסור לי את פרטיו אבל הם סירבו בתוקף. אני נפגעתי מינית, והם היו צריכים להבין את חומרת המעשה ולמסור לי את הפרטים, או לחילופין להגיש נגדו תלונה במשטרה, כי הוא עובד שלהם. איפה המוסריות והערכים שלהם? בראש 'וולט' עומדת אישה איפה הרגישות שלהם לפגיעה מינית באישה. מדוע הם מנעו ממני לקבל את הפרטים שלו? תחושה נוראית כאילו מסייעים לו".

"ל-א' אין שום אינטרס בעולם להמציא סיפור, היא בכלל לא מכירה את השליח", מחזק אותה ע' שותפה. "רק אחרי כמה שיחות טלפון הם אמרו לנו שהם סיימו את ההתקשרות עם העובד, ועדיין סירבו למסור את פרטיו".

א', הגישה תלונה מפורטת נגד השליח בתחנת משטרת רמת גן. היא מסרה עדות לחוקר בתחנה. חוקרי התחנה איתרו את השליח והוא אמור להיחקר באזהרה בימים הקרובים בגין חשד להטרדה מינית.

"אני מקווה שחוקרי המשטרה יעמידו אותו לדין על מה שעשה לי. עד עכשיו אני בטראומה מכל הסיפור הזה וקשה לי לתפקד", ציינה א'. היא שוקלת להגיש תביעה אזרחית נגד השליח וחברת וולט.

מהמשטרה נמסר ל'מאקו', כי תלונה של א' נחקרת במשטרה.

מוולט נמסר בתגובה לטענות של א': "ההתקשרות עם השליח המדובר הסתיימה באופן מידי מיד עם קבלת התלונה. לוולט אין אפשרות חוקית להעביר פרטיים אישיים של שליח לצד ג' ולכן הפרטים הרלוונטיים לגביו הועברו בצורה מסודרת להמשך טיפולה של משטרת ישראל".