כסף

שר התקשורת: יש מקום למפעילי סלולר נוספים בשוק

בוועידת תקשורת ונתח שוק של "גלובס" אמר השר: "יש לצמצם את הפער המשמעותי בין הלקוח הפרטי של הסלולר ללקוח העסקי". "אין סיבה שיהיה 'גן סגור' של אפליקציות שיהיה רק אצל מפעיל אחד"

יוסי ניסן | גלובס | פורסם 12:27 13.07.09 

שנה גודל אות

"עם היכנסי לתפקיד בניתי אסטרטגיית פעולה שתשפיע על שוק התקשורת בישראל" - כך אמר שר התקשורת, משה כחלון, בוועידת תקשורת ונתח שוק 2009 של "גלובס" שמתקיימת היום (ב') במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בת"א.

"נחשפתי לחשיבותו בכלכלה ובכל תחומי החיים. התפקיד מרתק ומעניין ואני נהנה מכל רגע. קידמתי את תחום הטלקום, הטלוויזיה הרב ערוצית והרפורמה בשידורים", אמר השר.

"כיום מאות אלפי צופים אינם מחוברים לטלוויזיה, אני רוצה לחבר אותם ולחשוף אותם לתרבות, כלכלה, ואקטואליה", אמר השר.

"ישנם 4 עקרונות שמנחים אותי: פתיחת השוק והרחבת התשתיות בישראל, הטכנולוגיה תביא את השינויים בתחומי החינוך, הרפואה והמדע, מתן אופק רגולטורי ועמידה בהתחייבויות לצרכן ועידוד התחרות בשוק, שיסייעו גם לשחקנים בתחום, וגם לצרכנים שירוויחו מהעניין במגוון התכנים והמחירים הקורצים שהם יקבלו".

"הרגולטור הוא מצפן שיוביל, יקדם ויסיר חסמים", אמר השר כחלון. "נושאים חמים הם הנפקת רישיונות למפעילים סלולרים והקצאת תדרים. אנו עדים לצמיחה מהירה של ענף הסלולר. המפעילים וחברות הסלולר הכניסו סטנדרטים גבוהים מאוד, ואנו רוצים לעמוד בהם ולעזור להם לפתח אותם".

השר הוסיף כי "יש לצמצם את הפער המשמעותי בין הלקוח הפרטי של הסלולר ללקוח העסקי. אין סיבה שיהיה 'גן סגור' של אפליקציות שיהיה רק אצל מפעיל אחד".

"אמרו לי שהשוק רווי במפעילים, אין מקום, אחד דורך על השני... מה שקרה בפועל הוא שהעוגה גדלה, וגודל הפרוסה של כל שחקן יגדל. כל מפעיל מצא את מקומו. ברור לי שהעוגה עוד תגדל ויהיה עוד מקום". "אני רוצה לעודד את הרחבת התשתיות ולהביא את ישראל יותר למעלה בתחום הזה".

"איני מעוניין שהחברות ישקיעו רק את המינימום הנדרש בתחום הזה. הן חייבות להקצות משאבים כי להציב את ישראל בין המובילות בתחום התשתיות". "בכוונתי להרחיב התשתיות כך שהצרכנים בכל המדינה יוכל לקבל אוטוסטרדה של אינטרנט כראוי", הוסיף.

"שינוי חשוב שייכנס בחודש הבא - הרפורמה בטלוויזיה דיגיטלית. פרוייקט זה יצרף אוכלוסיות לטלוויזיה (ערוץ 10,2,11) במחירים זולים", אמר.