בואו נודה על האמת: הבטן היא אישיו משמעותי לנשים. התנודתיות הדרסטית במשקל והשינויים הדרמטיים במשקל סביב ההריונות והלידה, גורמים לעור סביב הבטן להפוך להיות רפוי ומדולדל. אנחנו מתגעגעות לראות את עצמנו עם בטן שטוחה ומתוחה כמו שהייתה לנו ואנחנו נמנעות ללבוש ביקיני בים או ללכת עם חולצה בתוך הג'ינס.

למעשה הבטן היא אחת מהיחידות האסתטיות שמעוררות התעניינות רבה, וכמעט כל אישה שנייה חושקת בבטן חטובה ונאה. נשים נוהגות להתגאות בבטן החטובה שלהן ולהציגה לראווה, אם באמצעות חולצות בטן, ביגוד צמוד או אריגים שקופים, ואם באמצעות פירסינג בטבור שמבליט את חושניותה של הבטן. אחת מ 4-3 נשים עוברות קיסרי אבל הצלקת, למה זה חייב להסתיים ב"מדרגה" ו"פאוץ'"? זו בעיה מבאסת, כזו שתמיד נדמה שאין לה פתרון, המדרגה הזו של הניתוח הקיסרי.

ד"ר הדר ישראלי: "ההשפעה של לידה באמצעות ניתוח קיסרי על דופן הבטן והעור היא בדרך כלל  משמעותית יותר מזו של לידה רגילה. ההשפעה היא גם על העור וגם על דופן הבטן והשרירים המרכיבים אותו. כתוצאה מההיריון ומהניתוח הקיסרי, נוצרים מספר שינויים בבטן, העור נמתח ואינו מתכווץ בחזרה, איכות העור יורדת וגם יש שינוי במיקום שרירי הבטן החיבור ביניהם מתנתק והם מתרחקים זה מזה".

ישראלי מוסיפה: "לפעמים זה גם קורה בגלל סגירה לא מוקפדת של שכבות דופן הבטן, מה שיוצר את המדרגה וחוסר השוויון בגובה של העור מעל ומתחת לצלקת, אך במידה רבה יש גם מרכיב של הצטלקות  של העור על כל עודפיו המשמעותיים אחרי הלידה מה שגורם להצטברות שומן לא פרופורציונלי ולעיוות הידוע בשם ״הפאוץ״ - רקמת שומן מוגזמת בין הטבור לבין הצלקת הניתוחית".

ד
מימין: ד"ר הדר ישראלי|צילום: מתוך התוכנית טיפ מהשואוביז

אז מה עושות? ניתוח מתיחת בטן עשוי לטפל באופן יעיל מאוד בבעיה ולשפר מראה הבטן.         

ישראלי: "היום אני יכולה לטפל בזה אפילו בהרדמה מקומית בהליך של מיני מתיחת בטן הכולל תיקון של הצלקת ושאיבת שומן, לפעמים ניתן לסיים את זה אפילו בשאיבה בלבד. מיני מתיחת בטן היא למעשה תיקון צלקת שמתבצע בהרדמה מקומית". 

תכנון הצלקת מבוצע טרם הניתוח בהתאם לסוג התחתון ובגד הים הרצוי. ישראלי: "אני מתמחה בשיטות הנהוגות בחו"ל, בעיקר בארצות הברית, בהן אני מבצעת את הניתוח בהתאמה לצלקת.
במהלך הניתוח מוציאים את עודפי העור הנמצאים באזור הבטן התחתונה קו החיתוך נעשה נמוך במיוחד על מנת שלא יראו את הצלקת בעת לבישת מכנסיים קצרים או בגד ים".

"כן, אנחנו רוצות ללכת עם בגדים צמודים ועם בגד ים ולהרגיש בנוח בלי להסתיר את הבטן התחתונה. הצלקת נמוכה ומוסתרת עם התחתון ויש שרוצות "קוביות בבטן", אבל לפעמים גם כושר לא עוזר במקרים כאלה. הבשורה היא שהיום אפשר לעצב את הבטן בשאיבת שומן מתאימה כשאנו מטפלים במיני מתיחת בטן".  

אז למי זה מתאים? נשים שסיימו הריונות ולידות ומעוניינות בתיקון. לא מומלץ לפני סיום הלידות, בגלל שהבטן ממשיכה לגדול ולקטון בצורה משמעותית. וכמובן לכל אישה שיש לה את אפקט ה"פאוץ' או ה"מדרגה", או עודף עור ושומן לא משמעותיים בין הצלקת לטבור.

ולמי זה לא מתאים? נשים עם עודפי עור ושומן משמעותיים גם מעל הטבור, נשים שלא סיימו לידות ונשים עם דיאסטזיס רקטי (היפרדות שרירים )משמעותי. כל אלו יזדקקו למתיחת בטן מלאה בהליך שונה. 

אז אחרי שאמרנו את כל זה, ד"ר הדר ישראלי מסכמת: "את תוצאות הניתוח את תראי באופן מידיי אך המראה הסופי יתקבל מספר חודשים אחרי הניתוח. בעקרון, מתיחת בטן מוצלחת מייצרת בטן חדשה ומתוחה".