נטלי דדון השתתפה היום (שלישי) בדיון על אלימות מינית ברשתות חברתיות, תחת הכותרת: "מי שומר עלינו מאלימות מינית ברשתות?". בדיון שיתפה דדון את הנוכחים בהטרדות המיניות אותן היא חווה באינטסגרם. "יש פה בעיה שעברה מלהיות קיימת רק במרחב הציבורי, ללהיות נוכחת בתוך הרשתות החברתיות", אמרה הדוגמנית. "יש ילדות שלא מודעות לזה, שלא יודעות לא לענות לשיחת וידאו לא מזוהה, אלה דברים שצריך להציף בשיח בבתי הספר".

לשאלה האם יש חווייה אחת ספציפית שלא עוזבת אותה, אמרה: "יש בחור ספציפי שפעל מחשבונות פיקטיביים, ניסיתי להגיע לחשבונות שלו. הוא שלח לי תמונות של איבר המין שלו. כתבתי לו שאני הולכת להגיש תלונה, ושעכשיו אני מעלה סטורי. ברגע הזה הוא שלח מגילת התנצלות. עשרות נשים סיפרו לי אחר כך שגם אותן הוא מטריד. להגיד שזה עוזב אותי? ממש לא".

"אני קוראת לבנות שנפגעות להילחם בתופעה", הוסיפה דדון. "מצד שני כשאני הולכת ומתלוננת, אני מוצאת את עצמי חסרת כלים. אני יודעת שיש מערכת סייבר למשטרה, אני יודעת שאפשר להילחם בתופעה, השאלה היא מי נותן לנו יד בצד השני כשאנחנו באות להתלונן. אי אפשר יותר להגיע למבוי סתום".

בדיון הוצגו נתונים כי מתחילת 2018, נעשו 30 אלף פניות למוקד 105 על פגיעה מינית ברשת, אך הוגשו רק 17 כתבי אישום. כמו כן, רוב הפוגעים ברשת הם בגילי 16-13. 75% הן נפגעות בגילי 15-12, 50% מהפונים למוקד הם ההורים כאשר אינסטגרם וואטסאפ הן זירות-הפגיעה העיקריות.