התמונות שפרסמנו כאן אמש ב-mako סלבס גרמו לסערה גדולה בברנז'ה. לא בברנז'ת הסלבס הנוצצת, אלא בברנז'ה העיתונאית האפרורית שחיה בעיקר בטוויטר. כזכור, בתמונות נראים הפרשן הפוליטי של גלי צה"ל ופובליציסט בעיתון ישראל היום, יעקב ברדוגו, יחד עם עורך העיתון בועז ביסמוט ושרת המשפטים איילת שקד בארוחת ערב במסעדה איטלקית ברמת החייל בתל אביב.

הסערה סביב הפגישה נובעת מהסיבה ששקד וחבריה למפלגה הם המבוקרים הגדולים ביותר על ידי ברדוגו בשלל הפלטפורמות בהן הוא מפרשן או אומר את דעותיו. הבוקר, במסגרת פינתו בתכנית של אבי רצון ברדיו גלי ישראל, התייחס ברדוגו לפגישה ולביקורת נגדו.

"אני לא ביקשתי את הפגישה. גם איילת לא ביקשה", חשף ברדוגו, "זה היה במקום גלוי, לא בהיחבא באחד המקומות הכי הומים בתל אביב. אני עושה את מלאכתי ולא צריך להתנצל בפני אף אחד ללא מורא וללא משוא פנים. אני צריך להכניס הרבה מאוד נתונים כדי להיות פרשן ואני נפגש עם כל אדם שאני יכול להשביח באמצעותו את עמדותיי ודעותיי כדי שאוכל לתת את הפרשנות שהרבה קוראים לה הזויה ואחר כך מתבררת כמדויקת", אמר ברדוגו.

הארוחה הלילית של איילת שקד

לדבריו, "אם אנשים מסכימים לדבר, גם אם הם יריבים פוליטיים, ואם הם שחקנים שמשחקים על המגרש אני מדבר. העובדה היא שבשבוע האחרון נפגשתי עם 7 שחקנים, מתוכם 4 טוענים לכתר, במערכת הפוליטית. אני נפגש עם כולם".

למרות הפצרות חוזרות ונשנות של רצון, ברדוגו לא הסכים לחשוף את תוכן השיחה אבל רמז כי שקד היא לא זאת שתגרום להפלת הממשלה הנוכחית. "יש לי קדושה אחת – מה שנאמר שם זה אך ורק ליושבי השולחן ולא ייצא החוצה אלא אם בעיבוד שלי כפרשנות. אם אנשי ימין יסמכו על מישהו מאנשי 'ימינה', כולל איילת שקד, שיעשו עבורם את העבודה הם טועים טעות חמורה. אנשי 'ימינה' הם עמוק בשמאל הישראלי. הם עמוק בבריתות עם היועץ המשפטי לממשלה. אני לא חוזר בי ממילה אחת שאמרתי בשבועות האחרונים וזה צריך להספיק. לא לתלות תקוות".