חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל חשפה באחרונה בראיון לעיתון "הארץ" כי ראש הממשלה והנשיא לשעבר, שמעון פרס ז"ל, ניסה לנשק אותה בכוח בעת שפגשה אותו בלשכתו לפני כ-40 שנה. כמה ימים לאחר מכן פורסמה עדות של אישה נוספת, פקידה בכירה לשעבר, שטענה כי פרס הטריד מינית גם אותה. "הוא הצמיד אותי אליו והכניס את היד מתחת לחולצה", סיפרה, "אמרתי לו - 'רגע, רגע', אבל הוא הדביק אותי לקיר, דחפתי אותו וברחתי".

הבוקר (שלישי) בתוכנית "פאולה וליאון" פנינה רוזנבלום, שהעידה כי עצמה הוטרדה מינית רבות בעבר, התייחסה לפרשה: "פעם זו הייתה הנורמה, ככה גברים התנהגו. יש כאלה שהיו אגרסיביים יותר ושלחו ידיים, ויש כאלה שרק נתנו מחמאות. זה נחמד מאוד כשגבר אומר מחמאות לאישה, חבל לפספס את זה. זה הכל תלוי בסגנון ובסטייל. לא הייתי פותחת את התיקים האלה אחרי 40 שנה".

"שמעון פרס היה פלרטטן גדול מאוד כל חייו", סיפרה רוזנבלום, "הוא היה ידוע בזה. יחד עם זאת, הוא היה גם ג'נטלמן. אני לא פוסלת את מה שאותן נשים עברו, אבל למה הן לא עשו את זה כשהוא היה בחיים? למה רק אחרי שהוא כבר בקבר? זה קצת צרם לי, הן היו צריכות לעשות את זה באותה תקופה".

זכותן להתלונן ולספר על מה שקרה גם שנים רבות אחרי.
"כל אחת בוחרת את הדרך שלה. ה-Me Too עשה מדהים לנשים. טוב שגברים התחילו להתייחס לנשים הרבה יותר בכבוד, אני מאוד בעד זה וחושבת שכל אישה שמרגישה מוטרדת צריכה להגיד מיד, מבלי לפחד".