סלבס
ציפי ובר רפאלי (צילום: אינסטגרם)
חלק מדרישות התפקיד - ציפי ובר רפאלי
|
צילום: אינסטגרם

הסלבס הישראליים שמעסיקים קרובי משפחה

ציפי רפאלי פחות או יותר הרימה את הקריירה של ברבוּר בשתי ידיים, וצמד הרפאלי'ז ממש לא לבד. מנינט טייב (והאח אייל) ועד נועה קירל (והאבא, אמיר) - אלה המפורסמים הישראליים שמעסיקים קרובי משפחה

עדן יואל | mako | פורסם 00:09 12.01.18 

שנה גודל אות

משפחה לא בוחרים, גורסת הקלישאה, וברוב המקרים זה באמת נכון. אבל לא סתם קיים הדמיון בין Family ל-פָּמַלְיָה, כי צוות המועסקים של הסלבס – סוכנים, מנהלים, מאפּרים ושאר מלווים צמודים – הם כמו משפחה שניה. ולא תמיד נשמרת ההפרדה הזו בין שני העולמות, וכמה מהסלבס הישראליים הכי גדולים עובדים צמוד לקרובי המשפחה שלהם.

נועה קירל

זה לא סוד שההורים של נועה קירל עומדים מאחוריה. ומסביבה. ומלפניה, כמו משחק "דג מלוח" שיצא משליטה. אמיר קירל, אביה של נועה, חתום על גילוי הסטאר קוואליטי של בתו, ואף השתתף איתה בסדרת הריאליטי "פושרז", שהציגה את שגרת חייהם של הורים, שמנסים לדחוף את ילדיהם לתהילה. ואין מה לומר – הצליח לו בענק. על אף שבאופן רשמי, הניהול של נועה הועבר לידיהם של אנשי מקצוע, קירל האב עדיין מעורב בכל צעד, ומתערב בכל ראיון גדול של בתו. כי אין בעולם אהבה כמו אהבה של אבא.

עדי ביטי

אם ההורים של קירל דחפו אותה להצליח, מה נגיד על ההורים של עדי ביטי? אנחנו רוצים להגיד "שיגרו בחללית" אבל זה נשמע אלים מדי. רונן וליאת ביטי אמונים על ניהול ההוצאות וההכנסות של בתם, ודואגים שכל הרווחים מהצלחתה ילכו להפקת שירים וקליפים חדשים כדי להמשיך ולהזין את אותה הצלחה. וכן, כמובן שיש צוות שלם של עובדים מסביב לכוכבת הנוער, אבל מי שנותנים את המילה האחרונה הם אבא ואמא.

נינט טייב

יו, זוכרים שסופי טייב היתה דבר בעולם? איזו תקופה יפה. אחרי הפריצה הענקית במהלך שנות האלפיים, נינט שכרה את אחיה, אייל, כמנהל אישי, ואת אחותה סופי כסטייליסטית ו... תומכת רגשית? עד היום לא ברור בדיוק מה היה תפקידה בכוח, אבל את אייל אנחנו זוכרים ועוד איך.

מסיבת הפתעה לסופי טייב - נינט טייב סופי טייב (צילום: אלעד דיין, mako)
יאחתי - סופיה ונינט טייב
|
צילום: אלעד דיין, mako

במשך שנים, ליווה טייב את אחותו המפורסמת להופעות ולאירועים, ושמר עליה מכל משמר. הוא ניסה לשחזר את ההצלחה עם אסתי, האחות הצעירה ביותר במשפחה, אבל אם להתנסח בעדינות – אייל הוא לא קריס ג'נר, והטייב'ס הם לא הקרדשיאנ'ס. וטוב שכך.

בר רפאלי (ואון רפאלי)

ציפי רפאלי צריכה להפוך לפועל בשפה העברית, שמשמעותו "עובדת אחורי קלעים שהופכת ליותר מעניינת מהסטארית שמעסיקה אותה". ובאמת שלא הוגן לקרוא לרפאלי האם "עובדת אחורי קלעים" כי מדובר באישה שהפכה את משפחת רפאלי למותג. ציפי דחפה את בר, ומאוחר יותר גם את און, לקריירה אל מול המצלמות. היא הקפידה לא לקטוף טייטל רשמי כמנהלת או סוכנת, אבל היתה ונותרה כוח פעיל בחיים המקצועיים של ילדיה – היא הגיעה איתם לימי צילום, עזרה להם לבחור ולהשיג עבודות, וייעצה להם לגבי תעריפים של קמפיינים.

ציפי רפאלי  (צילום: צ'ינו פפראצי)
הבת של אמא שלה - בר רפאלי
|
צילום: צ'ינו פפראצי

ציפי רפאלי  (צילום: צ'ינו פפראצי)
לא קונה יהלומים - ציפי רפאלי
|
צילום: צ'ינו פפראצי

שלום אסייג

מני אסייג הוא תסריטאי עם לא מעט קרדיטים, וכתב בין השאר בדיחות למופעים של רותם אבוהב וניקי גולדשטיין. אה, והוא גם אחיו של שלום אסייג, ועוזר לו לכתוב חומרים כבר 17 שנים. שלום הביא את מני לכתוב תסריטים לסדרה "שנות ה-80" - שנוצרה על ידי שלום, ושהתפקיד הראשי בה גולם על ידי דניאל, בנו של שלום. אם גם אתם הלכתם לאיבוד בסבך האסייגים הזה, נסכם זאת כך: הם עובדים ביחד כל הזמן.

פרק 5: שלום אסייג (צילום: מתוך הסטנדאפיסטים, שידורי קשת)
חמולה - שלום אסייג
|
צילום: מתוך הסטנדאפיסטים, שידורי קשת

מאור בוזגלו

מאור הוא, במילותיו של המנהל האישי / מאתר הכשרונות / מאמן לעת הצורך / אביו, היהלום שבכתר המשפחתי. אם חשבתם שהורים מתערבים בביזנס של ילדיהם רק כשמדובר בילדים שמתעניינים במוזיקה או משחק – חשבו שוב. יעקב בוגלוס הוא פיפ"א של אדם אחד, והוא המנוע מאחורי הכדורגלן המצליח.

הבוזגלוז: 4 כדורגלנים ואבא סוכן (צילום: חדשות 2)
משפחת המלוכה שלנו - הבוזגלוס
|
צילום: חדשות 2