סלבס

"הייתי מסתכלת לה בעיניים ושואלת: 'את אמא או שאת לא אמא?'"

לאחר הראיון שפורסם עם ליהיא גרינר בשבוע שעבר ובו אמרה שלהיות שמנה זה סוג של הפרעת אכילה, לא מעט גולשים זעמו והחליטו לפרסם את תגובתם בנושא ולהתבטא כנגד דבריה של גרינר. לאחר שהתעמתה עם קורין גדעון בשידור חי על הנושא, גם יהודית באומן החליטה לנקוט עמדה

יפעת הללי אברהם | mako | פורסם 11:49 10.08.17 

שנה גודל אות

יהודית באומן ושימי תבורי הגיעו להתאחר בתוכנית "בא בסטייל" של דניאל ציוני בערוץ 24, ובין הנושאים שהועלו בתכית נשאלה באומן גם על בתה, הדוגמנית לשעבר קארין באומן, שסובלת מזה עשור מהפרעת אכילה לא פשוטה.

"זו מחלה קשה מאוד, אנחנו נלחמים כבר תשע שנים ומנסים הכל", שיתפה יהודית בראיון. בין היתר, באומן הביעה עמדתה על דבריה של ליהיא גרינר שהתראיינה בסוף השבוע שעבר ואמרה כי להיות אדם עם עודף משקל זה לסבול מהפרעת אכילה, ובנוסף סיפרה שהיא הייתה לועסת אוכל, ממצה את הטעמים ויורקת הכל.

_OBJ

"הכעסים הם בתוך עצמי ואני לא נוהגת להוציא אותם החוצה. אם היא הייתה עומדת מולי, הייתי מסתכלת לה בעיניים ושואלת אותה: 'את אמא או שאת לא אמא?'", חשפה באומן. "בני אדם צריכים לאהוב את עצמם כמו שהם ולא לעשות לעצמם עוול עוולים ולשנות את כל תהליך הביולוגיה הטבעי שקיבלו מאלוהים", הוסיפה.

_OBJ

"אם היא אוהבת את עצמה בצורה כזאת, היא חייבת לעצור בגלל שהרבה מאוד הורים מאוד עצובים לאור התקשורת שבכלל מראה כאלו דברים. אני, כאמא שתשע שנים סובלת מילדה שגוססת לי מול העיניים לאט לאט, זה פשוט הורג. היא הורגת".

ליהיא?

"אני חלילה לא מעודדת שום הפרעת אכילה, אלא להפך. אנשים מוציאים דברים מהקשרם וכתבה בעיתון זה לגמרי אחרי עריכה. אני דיברתי על הפרעה שאני עברתי וסיפרתי על כך שטעמתי אוכל והוצאתי אוכל, אבל אף פעם לא הגעתי למצב שאני לא אוכלת או שאני מקיאה כי אני יותר מדי אוהבת אוכל ולבלוע אותו. מה שאני מנסה לומר זה שאם אנשים היו באמת עושים שיעורי בית ועוקבים אחרי, הם היו רואים שאני מעודדת תזונה מהממת לכל מי שאוהבת לאכול ולא רוצה להשמין - כי אף אחד לא רוצה להשמין. בכל מקרה, בליהיא לייט, אם יהודית תעקוב, היא תראה תזונה מדהימה ובריאה. היום אני במשקל מאוד בריא וללא דיכאון בגלל שאני אוכלת כמו שצריך, אז אני ממש מצטערת אם דברים יצאו מהקשרם. אמרתי את זה כדי להראות שגם אני עברתי סוג של הפרעה, כי הפרעה זה כל מי שמתעסק עם אוכל יותר מדי. בעלי מכיר את קארין מהעבר ומאוד עצוב לנו. הוא מספר תמיד שהיא מושלמת, חמודה ומהממת. באמת עצוב לו ולנו.  אין ספק שאני עושה משהו טוב להמון אנשים ואני למדתי דרך הקבלה שמשהו טוב מעורר התנגדות - וזה באמת ככה".

_OBJ

 

mako