בדיוק לפני שנה, רעדה לי האדמה. הבית שלי התפרק. מה עשיתי? נשכתי שפתיים, שמרתי על הילדים שלי שחלילה לא יפגעו מהפרסום המאסיבי - אני נמרה עבור הילדים, פחות מתעניינת בעצמי מאז שהם נולדו - והמשכתי לעבוד בכל הכוח. רק מי שמכיר אותי מצוין והתבונן בי בחדות ראה שהעיניים שלי מודאגות. כידוע, אחרי כמה חודשים הדברים הסתדרו, גם זה עבר והפך להיסטוריה.

מגיל 12 אני עובדת בחריצות בלתי פוסקת, מעולם לא נחתי ותמיד ידעתי לנשום ולהתקדם ליום הבא. גם אם יזרקו אותי מקומה מאה בלי מצנח, אני אמצא את הדרך לעמוד על הרגליים מחדש.

הכוחות והאישיות האופטימית שלי תמיד עמדו לצידי, וזאת ההמלצה שלי לכל מי שמוצא את עצמו במשבר בתקופה הכל כך מאתגרת הזאת: תעבדו בכל הכוח, תאמינו בפנים שדברים יסתדרו, שאתם תמצאו את הכוחות, ובסוף זה יקרה.

View this post on Instagram

Tonight

A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag) on

בשנה האחרונה חל מפנה בקריירה שלי. הרוח הספורטיבית שלי התחלפה ברוח פוליטית ואקטואלית. אחרי 14 שנה של תוכנית רדיו מצליחה עם הפרטנר הכי טוב שיכולתי לבקש, אייל ברקוביץ', התקדמנו לתוכנית טלוויזיה שהתחילה עם מלא ספקות והתגובות סערו בהתאם, לטוב ולרע. אפילו אני, שמשתדלת לא להתרגש ממילים קשות, הופתעתי.

יום אחד בדרכי לפגישת עבודה עם הצוות המדהים של "אופירה וברקו" - נורית ברירו, רועי עסיס, חן, תומר ופז - תפסה אותי אישה באזור שנות ה-50 לחייה וביקשה שאקשיב לה עד הסוף. "אני מודה שלא יכולתי לראות אותך בתחילת הדרך, לא ידעתי איך לעכל אותך", היא ירתה, "אבל היום אני מכורה אלייך ולישירות שבך. את הפה שלי ושל כל משפחתי, תמשיכי ככה, ואני מתנצלת על כל הביקורות הקשות שהעברתי עליך לפני כמה שנים". חייכתי, הודיתי לה והוספתי: "אני הכי מבינה בעולם, גם בעלי התקשה בהתחלה ובסוף נשאר".

אז כן, הדרך לא הייתה קלה והיו המון ביקורות. גם היום יש. אבל עכשיו, אחרי הרדיו והטלוויזיה, הקמפיינים והראיונות, אני מרגישה שאני מוכנה מתמיד לפריים טיים. אני שופטת בפאנל של הפורמט המטורף "זמר במסכה" שיעלה בקרוב בקשת ואני חייבת לומר, זו פעם ראשונה שאני עובדת ונהנית. כיף לי!!!

אל תבקשו ממני לגלות לכם מי נכנס מתחת לתחפושת והגיע לתוכנית להגשים חלום כי אנחנו חתומים על חוזים מפה ועד הוואי, יש אבטחה מטורפת ברמת סודיות של המוסד. אבל דמיינו הכי רחוק מכל מה שחשבתם ותתכוננו לתוכנית באמת מ ט ו ר פ ת.

גיליתי מקרוב את עידו רוזנבלום, מנחה התוכנית, שהוא לא רק שנון, בעל הומור מטורף, חרוץ ומקצוען, אלא גם הכי חתיך על המסך ואבא מהסרטים. איתי בפאנל השופטים יושבים סטטיק ובן אל תבורי, שחר חסון וצדי צרפתי. סטטיק ובן אל זה שילוב קטלני על המסך ובחיים, הלבוש שלהם זה הוליווד והלב שלהם זה כל אמריקה ביחד; שחר חסון הוא קומיקאי מבריק, כותב בחסד עליון ואני רק מחכה להופעה שלו, ו-וואו כמה שאני אוהבת את האיש והאגדה צדי צרפתי! ידען, מצחיק, אינטלגנט, מלך אמיתי. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון שלא תיגמר לעולם.

אמן שתהיה לכולנו שנה טובה ונטולת קורונה. ברוך השם, תודה לאל, אני כל יום מודה לאלוהים על מה שיש לי וגם על מה שאין ועוד יבוא.

אופירה,

אמא של אמלי, אריאל ואייל.