תרבות
תאגיד השידור הישראלי

ארגון העיתונאים הכריז על סכסוך עבודה בתאגיד השידור "כאן"

לפני כחודש הסמיכו עובדי "כאן בהרצה" את ארגון העיתונאים להכריז על סכסוך עבודה במידה והמשא ומתן עם הנהלת התאגיד על ההסכם הציבורי לא יישא פרי. כעת הכריז הארגון על סכסוך העבודה וטען כי ההנהלה ביצעה "מהלכים חד-צדדיים ובהם שינויים בתנאי ההעסקה, הרעה בתנאי שכר ופיטורי עשרות עובדים"

איתמר רונאל | mako | פורסם 14:49 10.01.18 

שנה גודל אות

למרות המהפכה שעבר השידור הציבורי עם פתיחת תאגיד השידור "כאן בהרצה", נראה שסכסוכי העבודה שאפיינו את ימי רשות השידור לא חלפו לחלוטין מהעולם, כשהיום הכריז ארגון העיתונאים על סכסוך עבודה בתאגיד השידור. לטענת ארגון העיתונאים, הנהלת התאגיד לא מקדמת את המשא ומתן להסכם קיבוצי, ומבצעת מהלכים חד צדדיים, בהם שינוי תנאי העסקה ופיטורי עשרות עובדים.

באסיפת עובדים שהתקיימה לפני כחודש בנוגע להסכם הקיבוצי, העובדים הסמיכו את ארגון העיתונאים להכריז על סכסוך עבודה במידה והמשא ומתן עם ההנהלה לא יתקדם באופן משמעותי. היום הוציא ועד העיתונאים בתאגיד מכתב לעיתונאים עובדי "כאן - תאגיד השידור הישראלי" בו נכתב: "לנוכח התנהלות ההנהלה, ארגון העיתונאים אישר את סכסוך העבודה עבור עיתונאי התאגיד". 

הוועד פירט את הסיבות לסכסוך העבודה: "מעבר לכך שהמשא ומתן לא מתקדם, ההנהלה מנסה לקבוע עובדות בשטח בטרם ייחתם הסכם. לצערנו, ההנהלה עושה זאת בפיטורי עשרות עובדים ואנחנו סבורים שאנחנו עומדים בפני גל פיטורים גדול בהרבה. ההנהלה גם פועלת בחוסר תום לב מוחלט: מבצעת מהלכים חד-צדדיים ובהם שינויים בתנאי ההעסקה, הרעה בתנאי שכר, הפרת ההסכמים עם עובדי רשות השידור לשעבר וכאמור פיטורי עשרות עובדים, תוך התעלמות מההתארגנות של העובדים ומחובתם לקיים עמנו היוועצות".

עוד נכתב כי בהמשך יישקלו צעדים נוספים: "במצב הדברים הנוכחי, נראה שבעוד כשבועיים יוכרז סכסוך עבודה גם במנהלה ובהנדסה. משמעות הדבר היא עם תום תקופת הצינון כפי שדורש החוק, נוכל לנקוט צעדים ארגוניים. אנחנו תקווה שלא נגיע לזה אך לא נוכל להשלים עם פגיעה מתמשכת בעובדים ובזכויותיהם ונאבק בכך בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

לסיכום, מסר ועד העיתונאים: "אנחנו דורשים מהנהלת התאגיד לעצור מידית את הליכי הפיטורים, לנהל אתנו משא ומתן אמיתי כדי לפתור את כל יתר הסוגיות ולחתום על הסכם קיבוצי".

מ"כאן בהרצה" נמסר: "מכתבו של הוועד רצוף באי דיוקים ואין הליך פיטורין של עשרות עיתונאים. חובתנו לשמור על גבולות התקציב וכן על זכויותיהם של העובדים תוך הקפדה על עידוד המצוינות. בשבועות האחרונים מתקיים דיאלוג שוטף בין ההנהלה, הוועדים וההסתדרות שימשך עד לפתרונות וסיכומים המקובלים על כל הצדדים".

mako תרבות בפייסבוק