תרבות
צילום: צילום מסך טוויטר, mako

מה אתם הייתם עושים?

מה עשו מתמודדי "הישרדות" ארצות הברית כשתפסו עיזה תועה אך גילו שהפרידו אותה מהגדי קטן? למה ויתרה דיסני על אחד הסממנים המוכרים של "מולאן" לגרסת הלייב אקשן החדשה? ומה עושה בישראל כוכב "פרקר לואיס" - קורין נמק? החדשות החמות של הסופ"ש

מערכת ערוץ התרבות | mako | פורסם 12:27 19.03.17 

שנה גודל אות

1. סורי, כריסטינה: גרסת הלייב אקשן של דיסני ל"מולאן" תהיה נטולת שירים

בין שלל גרסאות הלייב אקשן שיש כרגע בתהליכי הפקה – "דמבו", "מלך האריות", "אלאדין" ו"בת הים הקטנה" – גם "מולאן" עשו את דרכו שוב למסך הגדול, ולא פעם אחת – אלא בשני בסרטים שונים של סוני ודיסני. אך במאית הגרסה של דיסני, ניקי קארו ("אשתו של שומר גן החיות"), חשפה בראיון שערכה לאחרונה פרט מעניין (וקצת עצוב) - והוא שהם יוותרו בסרט על אחד הסממנים המרכזיים של "מולאן": והוא קטלוג השירים מסרט האנימציה המקורי. מה שכן העידה עליו, זה שהוא יהיה "סרט אפי נשי מלא באמנויות לחימה", מבדר ואפילו מרגש. אנחנו חושבים שכל עוד לא תלהקו לדמות הראשית שחקנית לבנה – אתם כבר בדרך הנכונה.

2. יותר עצוב מ"במבי": מתמודדי "הישרדות" נתקלים בסוגיה מוסרית מעולמות "דיסני"

חלקכם אולי לא ידע את זה, אבל בימים אלה משודרת העונה ה-34 של אם כל סדרות הריאליטי - "הישרדות" ארצות הברית. לעונה, שנקראת "Survivor: Game Changers" וצולמה במקוואטה שבאי פיג'י, חזרו 20 מתמודדי עבר של התכנית שנחשבים לכאלה שהמעשים שלהם שינו את פני המשחק. ואם כבר שינוי פני המשחק - האירוע שהתרחש בפרק ששודר השבוע העלה דילמה מוסרית, שהשורדים טרם נתקלו בה.

הכל החל כאשר חברי שבט "נוקו" גילו שבקרבת המחנה שלהם חיה משפחה של עזים, וכקבוצה של אמריקאים שננטשו על אי בודד - החליטו לנסות ולתפוס אותם. למשימה נשלח השורד ג'יי-טי (זוכה העונה ה-18) שגדל בקרבת חיות משק והצליח לתפוס את אחת העזים לשמחתם הרבה של חבריו לשבט. השמחה של השורדים התחלפה מהר בייסורי מצפון, כשהבינו כי העז שהצליחו לתפוס לא ברחה מהר מהסיבה היחידה שלא רצתה להשאיר את הצאצא הקטן של מאחור.

במבי הישרדות (צילום: צילום מסך)
במבי הישרדות
|
צילום: צילום מסך

כאשר הבכי של הגדי הקטן קורע את לבם של השורדים והצופים כאחד, עלתה השאלה: האם לשחרר את העזים, או לאכול אותם? שורדת אחת, נקטה בגישה יוצאת דופן. סנדרה דיאז - מי שתיזכר כמתמודדת היחידה שזכתה בשתי עונות של התכנית - אמרה כי מבחינתה אין שאלה ואת העזים צריכים לאכול. אך ההצלה הבלתי צפויה של העזים הגיעה דווקא בזכות סרטי "דיסני", כשהשורד מלקולם כינה את הסיטואציה "גרסת העזים של 'במבי'" (העופר הקטן שמאבד את אמו לאחר שציידים רעים יורים בה) - והעביר לכל הנוכחים את התיאבון. העז וצאצאה שוחררו והצופים פרקו את המתח בטוויטר, כשהביעו את הדאגה שלהם כלפי השניים - "תודה לאל שבמבי לא היה עז. סנדרה חסרת הלב הייתה אוכלת גם אמא וגם תינוק", כתבה ג'אנל, בעוד עמבי במבי טען שהתכוון "ברצינות להפסיק לצפות ב'הישרדות' אם הם היו הורגים את העזים האלה. תודה לאל שהיה להם מצפון והם החליטו לשחרר אותם". סוף טוב, הכל טוב.

3. סו ניינטיז: קורין נמק (כוכב "פרקר לואיס") מבקר בישראל למען השלום

עבור דור שלם של ילדי ניינטיז השם "פרקר לואיס" הוא כמו מילה נרדפת לכל מה שקול. קורין נמק, השחקן שגילם את התיכוניסט הכי חכם באזור, גדל כנגד רוב הסיכויים להיות מבוגר פרודקטיבי שמתחזק קריירה פעילה ("סטארגייט" ותפקידי אורח בלא מעט סדרות) גם אם רחוקה מהשיאים של תחילת שנות ה-90. בימים אלה הוא גם נמצא בישראל כחלק מקריירה נוספת שפיתח במהלך השנים - אמן גרפיטי מצליח. מרכז פרס לשלום וחדשנות הזמין את נמק לביקור רשמי כדי להביע תמיכה בישראל ולקדם את השלום באזור.

נמק צייר ציור קיר גדול שבמרכזו המילה "שלום" ודיוקנו של הנשיא המנוח שמעון פרס. גם ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הצטרף אל נמק בעבודה וקבוצה של ילדים יהודים וערבים. לעיתונאים שהגיעו לאירוע, אמר נמק: "אני שמח ונרגש להיות פה, בתל אביב שהיא אחת מהערים האהובות עליי בכל העולם, ובמרכז פרס לשלום ולחדשנות. אני מאמין שילדים ומבוגרים יכולים לשתף יחד פעולה דרך האמנות ולגשר על פערים גיאוגרפים ותרבותיים. אני שמח לראות שכאן במרכז פרס ילדים מרקעים ותרבויות שונות יוצרים חברויות טובות ושיתופי פעולה מרגשים". בהקשר האקטואלי אמר נמק כי הוא "עומד לצד ישראל, בעולם האמיתי וברשתות החברתיות". אם זה לא מספיק כדי לחדד את הגאווה הלאומית שלכם הוסיף נמק כי הוא "עומד לצד ישראל, בעולם האמיתי וברשתות החברתיות".

קורין נמק בישראל (צילום: בני דויטש, mako)
קורין נמק בישראל
|
צילום: בני דויטש, mako

אם כבר אמנות רחוב - בנקסי, אמן גרפיטי מפורסם אף יותר מנמק (שאת פרצופו אנחנו לא מכירים), מקיים בימים אלה תערוכה ראשונה בישראל בארנה הרצליה, כשבמקביל הוא גם פתח מלון בוטיק חדש בבית לחם שצופה אל גדר ההפרדה או כמו שהוא ניסח זאת "המלון עם הנוף הגרוע ביותר בעולם".

 _OBJ

עוד כתבות שעלו בסוף השבוע ב-mako תרבות: